Atak na komary zwany odkomarzaniem

Komary, a dokładnie ich nadmierny wysiew nad zbiornikami wodnymi miejscowości wczasowych to czynnik obniżający znacznie atrakcyjny obraz ośrodka wakacyjnego. Odkomarzanie to niezwykle pożądany i konieczny zabieg na terenie rozlewisk wodnych.

Odkomarzanie czy przekomarzanie się z komarem?

odkomarzanieKomar to owad znany wszystkim od najmłodszych lat. Już nad wózkiem niemowlęcym gromadzą się latem i odprawiają godowe tańce całe zastępy komarzego rodu. Trzepot ich skrzydeł za uchem i nieustanne zagrożenie ukąszenia przez samicę komara może uprzykrzyć najpiękniejsze chwile nocy i dnia. Wyobraźmy sobie parę zakochanych, która w czasie randki w wakacyjny wieczór, zamiast czule ze sobą rozmawiać musi oganiać się od komarów. Nikogo nie trzeba zapewne przekonywać jak ważne jest odkomarzanie. Zabieg ten polegający na rozpyleniu toksyny w powietrzu, znacznie obniży populację komarów oraz ich larw nad zbiornikami wodnymi. Najkorzystniejsze będzie rozpylenie trucizny paraliżującej owady, a pozbawionej szkodliwego wpływu na ssaki. Nowoczesne środki stosowane w celu odkomarzania rozległych terenów, jak i lokalnych skupisk oraz domostw, będą oceniane pod tym względem. Rozpiętość pomiędzy działaniem szkodliwym na komary, a bezpiecznym dla człowieka to główne kryterium podczas opiniowania odczynników chemicznych przeznaczonych do odkomarzania. Również apteki, drogerie, stacje benzynowe powinny dołożyć starań, aby zaopatrzyć się w bogaty asortyment środków do odkomarzania, jak płyny, żele i maści.

Czyste powietrze, spokojny wieczór nad rozlewiskiem, czy spacer brzegiem jeziora zawsze pozostaje miłym wspomnieniem dla turystów. Zadaniem dla organizacji powinno być dążenie, by pobyt nad wodą nie pozostawiał pamiątek w postaci śladów po ukąszeniu komarów.