Badanie, czy też audyt na potrzeby Inwestora o szafach rozdzielniczych

Ostatnio wybrałem się w bardzo ciekawą wizytę. W zasadzie to nie była wizyta, , ale raczej coś w stylu kontroli, czy może auditu, którego zadaniem, było sprawdzenie, czy w fabryce wszystko odbywa się zgodnie z zasadami produkcyjnej sztuki.

Audyty szaf rozdzielniczych są potrzebne

szafy rozdzielczeReprezentowałem dzisiaj Inwestora, który chciał przejąć, to złe słowo, raczej doinwestować trochę chylącą się ku upadkowi produkcję. Jednak by to zrobić potrzebował niezależnej opinii na temat tego, co obecnie się w fabryce odbywa. No i padło na mnie, bym pojechał i zobaczył co tak się dzieje. W sumie już kilka takich wizyt mam „na rozkładzie”, więc nie jestem laikiem w tej dziedzinie. Pierwszy raz miało to miejsce, kiedy jeszcze byłem w szkole podstawowej. Oczywiście była to wizyta klasowa, by zapoznać się, jak przemysł pracuje, Pamiętam, ze odwiedziliśmy wtedy fabrykę porcelany. Muszę przyznać, że bardzo mnie to co tam się działo zainteresowało i dosyć wnikliwie , o wszystko wypytywałem. Nie wiedzieć dlaczego, szczególnie mnie zainteresowały szafy rozdzielcze i dosyć długo wypytywałem o wszystko, co z nimi było związane. Pamiętam jeszcze, że dosyć mocno mnie zainteresowały stacje transformatorowe i długo z jednym z robotników, czy raczej inżynierów na ten temat rozmawiałem. Wiadomo, że taka stacja jest ustawiona na zewnątrz poza budynkiem, a przewody muszą z niej bezpośrednio w odpowiednie miejsca przebiegać. Muszę przyznać, że bardzo mnie to zainteresowało. No i jak to dzieciak koniecznie chciałem być takim inżynierem. Niestety moje losy trochę inaczej się ułożyły i obecnie się zajmuję tym czym zajmuję czyli analizowaniem potencjału pod potrzeby danego Inwestora. No i dzisiaj taka właśnie wizyta mi się trafiła. Po raz kolejny będę oglądał szafy sterownicze. Tylko, że wszystko pod kątem potrzeb wypisanych przez inwestora. Na zasadzie co trzeba będzie wymienić, a co nadaje się do dalszej pracy.

Na szczęście rozdzielnice niskiego napięcia były w dobrym stanie i tutaj nie można było nic zarzucić. Trochę zaniepokoiły mnie baterię kondensatorów, ale generalnie z elektryką nie było źle. Tak więc, po powrocie mogłem szczegółowy, nawet polecający raport dla Inwestora przygotować