Bezpieczne odblaski dla dzieci

Jak wszyscy wiemy bezpieczeństwo na drogach to podstawa. W szkołach uczy się dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, by ustrzec je przed jakimkolwiek wypadkiem. Uczymy je, by chodziły po lewej stronie drogi, jeśli w danym miejscu nie ma chodnika. Przestrzega się ludzi, by nie chodzili w ciemnych ubraniach po zmroku, gdyż są kompletnie niewidoczni dla kierowcy. Daje się im odblaski, by uchronić ich przed ewentualnym wypadkiem.

Więcej o zwiększających bezpieczeństwo odblaskach

odblaski z nadrukiemW świecie, w którym jest coraz więcej kierowców i coraz więcej szybkich samochodów, a ilość nieodpowiedzialnych ludzi niestety nie maleje, pieszy, który również jest uczestnikiem ruchu drogowego, musi sam zadbać o swoje bezpieczeństwo. Szkoły oczywiście mają obowiązek edukować, uczyć jak przechodzić przez jezdnię, zapoznawać z przepisami ruchu drogowego na lekcjach techniki, lecz to po stronie rodziców i samych dzieci leży stosowanie się do tych przepisów. W szkołach często organizuje się różne akcje, na lekcje przychodzi policjant rozdający zwiększające bezpieczeństwo odblaski i tłumaczy dlaczego tak ważne jest, by je nosić. Dotyczy to oczywiście dzieci, które samodzielnie wracają do domu lecz także tych, które wysiadają z autobusów na przykład na nieoświetlonych przystankach. Jednak to obowiązek rodziców przypomnieć dzieciom o założeniu takiego odblasku. Możemy zakupić również odblaski z nadrukiem, np. imieniem dziecka, by nosiło je z przyjemnością.

Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne, przypominajmy im więc o zakładaniu odblasków, nie tylko, gdy idą do szkoły, lecz również przed wyjściem, na przykład na rower. Im więcej oświetlenia, tym większe prawdopodobieństwo, że kierowca jadący za rowerzystą go zauważy. Odblaski naprawdę mogą ratować życie.