Budowa biologicznej oczyszczalni ścieków

Główną zaletą oczyszczalni przydomowej jest to, że znajduje się w niej specjalne złoże biologiczne (oczywiście mowa tutaj o biologicznych oczyszczalniach ścieków). Złoże to umożliwia rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych. Im więcej złoża, tym więcej bakterii powstaje.

Zbiornik oczyszczalni wykonany z polietylenu

przydomowe oczyszczalnie ścieków wielkopolskieTo z kolei wiąże się z większą przepustowością przez całą oczyszczalnię przydomową. Oczyszczalnia jest też odporna na nierównomierność w zakresie dopływu nieczystości. Wiadomo, że nieczystości nie są produkowane przez cały dzień w takim samym tempie. Oczyszczalnia biologiczna poradzi sobie również z przerwami w dostawie prądu. Nie trzeba też używać oczyszczalni przez cały czas. Możliwa jest przerwa w działaniu urządzenia, która będzie trwać nawet kilka tygodni – oczywiście w takiej sytuacji oczyszczalnia musi działać przy włączonej dmuchawie. Takie przydomowe oczyszczalnie ścieków wielkopolskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów. W najmniejszych oczyszczalniach ścieków znajduje się trójkomorowy reaktor. Pojemność tego reaktora wynosi zazwyczaj 2000 litrów. Cały zbiornik wykonywany jest najczęściej z polietylenu. Jest to solidny i bezpieczny dla środowiska materiał. Kształt zbiornika można porównać do granatu. Ściany zbiornika oczyszczalni są specjalnie żebrowane. Dzięki temu nie trzeba ich dodatkowo wzmacniać, kotwiczyć w gruncie czy też używać betonu. W zbiorniku znajdują się przegrody, które nazywane są również kurtynami.

Przegrody te wykonane są z tworzywa sztucznego. W oczyszczalni znajduje się również komin włazowy, dmuchawa, komplet przejściówek gwintowych, połączenia rur kanalizacyjnych. Jak widać, budowa takiej przydomowej oczyszczalni wcale nie jest skomplikowana. Warto zadbać o środowisko i zdecydować się właśnie na taki rozwiązanie.