Cena komory hiperbarycznej

Podczas niedzielnego spaceru naszym miejskim deptakiem natknęłam się na coś zupełnie nowego. Był to gabinet z komora hiperbaryczną. Wyglądał podobnie jak salon kosmetyczny z tą różnicą, że w środku ustawione były 2 dziwne dla mnie urządzenia przypominające jakąś kapsułę kosmiczną. Było to jakby połączenie dawnej kabiny w solarium z wielkimi okrągłymi oknami. Na drzwiach jednak zamiast solarium znajdował się napis: „komory hiperbaryczne”. 

Koszt zakupu komory hiperbarycznej

ile kosztuje komora hiperbarycznaPierwszy raz spotkałam się z czymś takim jak komora hiperbaryczna więc postanowiłam zgłębić temat. Okazuje się, że komory hiperbaryczne służą do natlenienia organizmu i polecane są na szerokie spektrum schorzeń. Mogą z nich korzystać zarówno dorośli jak i dzieci. Tlen podawany pod wysokim ciśnieniem nasyca nasz organizm i zostaje rozprowadzony przez nasz układ krwionośny. Tlen pomaga w leczeniu migreny, cukrzycy ale także przy chorobach  neurologicznych takich jak Alzheimer, ADHD, Parkinson. Stymuluje szpik kostny, sprzyja wzrostowi komórek dlatego jest także używany przy gojeniu urazów i rozległych ran. Nie jest to jeszcze zbyt popularna metoda ale powstawanie takich gabinetów spowodowało, że zacząłem się zastanawiać ile kosztuje komora hiperbaryczna. Ceny zależą od jej wielkości i modelu ale w Polsce jest wiele producentów tych urządzeń. Ceny zaczynają się od około 30 tys zł. Nie są one zbyt wielkich gabarytów więc nawet niewielkie pomieszczenie wystarczy do otwarcia własnego gabinetu.

Komory mogą być jednoosobowe lub wieloosobowe. Cena za skorzystanie z takiej komory to od 150 do 350 zł. Takiemu leczeniu można poddać się także na NFZ. Wiele osób zaczęło tworzyć własne gabinety hiperbaryczne dla osób nie chorujących nawet przewlekle ale dla poprawy wyglądu. Jest to cos bowiem jak zabieg w SPA czy u kosmetyczki, który może poprawić wygląd naszej skóry.