Co to jest drukarnia offsetowa?

Zasadniczo druk offsetowy to proces, który wykorzystuje dwie różne metody wytwarzania materiałów drukowanych. Jedna metoda jest znana jako druk typograficzny, a druga jest znana jako druk cyfrowy. Pierwsza z nich polega na wykorzystaniu komputera do projektowania i formatowania formy drukarskiej, podczas gdy druga wykorzystuje prasę. 

Druk offsetowy to proces wykorzystujący cylinder

W obu metodach płytki są poddawane wstępnej obróbce w celu przyciągnięcia atramentu i odpychania wody. drukarnia offsetowa gdańskCylinder płytowy obraca się, stykając się z rolkami, które nakładają atrament na papier. Proces druku offsetowego składa się z trzech cylindrów obrotowych: cylindra płytowego, który przytrzymuje blachę, cylindra obciągowego, który dociska papier do arkusza gumy, oraz cylindra dociskowego, który dociska papier do cylindra obciągowego. Płyta styka się z szeregiem wałków zwanych wałkami farbowymi, które przesuwają się po nadrukowanym obrazie na płycie. Obszary utrzymujące wodę na płycie odrzucają farbę, podczas gdy tłusty obraz ją przyjmuje. Nadrukowany obraz jest następnie przenoszony na gumowy koc, gdzie jest przesuwany na papier przemieszczający się wokół pierścienia wyciskowego. Natomiast druk cyfrowy ma niższy koszt początkowy i może zapewnić lepszą wierność kolorów. Kolejną zaletą offsetu jest to, że można go stosować na prawie każdym rodzaju materiału. Pomimo tego, że wymaga dużych inwestycji, gdy w grę wchodzi drukarnia offsetowa gdańsk to miejsce gdzie druk offsetowy kosztuje znacznie mniej niż druk cyfrowy. Jednak będziemy musieli zainwestować w niezbędny sprzęt i czas, aby wykonać te płyty. Drukarka offsetowa może drukować w wysokiej jakości, co oznacza, że ​​jest dobrym wyborem, jeśli potrzebujemy wydrukować niewielką ilość materiałów.

Normalnie druk offsetowy wykorzystuje ten sam proces drukowania, co litografia. Jednak drukarka cyfrowa może drukować w krótszym czasie niż prasa offsetowa i może produkować lepszy obraz. Druk offsetowy umożliwia tworzenie niestandardowych kolorów atramentu do zadań drukowania. Możemy wybierać spośród czterech lub ośmiu różnych kolorów atramentu, o ile kolory są kompatybilne.