Czy warto wybrać automatyczny dozownik mydła?

Poprzez brudne ręce przenosi się wiele groźnych chorób. Ważne jest dokładne mycie rąk, aby móc uniknąć problemów zdrowotnych. Mycie rąk jest szczególne przed przygotowywaniem posiłków i jedzeniem. Według specjalistów ręce należy myć przez 30 sekund.

Większa higiena dzięki automatycznemu dozownikowi mydła

automatyczny dozownik mydłaDłońmi dotykami bardzo wiele powierzchni, na których gromadzi się tysiące drobnoustrojów chorobotwórczych. Rzesze zarazków znajduje się na klamkach, banknotach, telefonie, butach. Na rynku dostępny jest szeroki wybór mydeł, płynów antybakteryjnych. Mamy do wyboru mydło w kostce lub w płynie. Mydło w kostce pozostawione wilgotne w mydelnice sprzyja rozwojowi bakterii. Produkty do mycia rąk nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry. Produkty do higieny rąk dostępne są w różnych wariantach zapachowych, posiadają często również witaminy.W przypadku płynnego środka do mycia rąk istotny jest wybór odpowiedniego dozownika do mydła. Te produkty różnią się sposobem dozowania. Możemy znaleźć automatyczny dozownik mydła, który jest bezdotykowy. Wystarczy w dozowniku umieścić płyn, podczas mycia ręce musimy w zasięgu czujnika, w ten sposób uwalnia się środek myjący.Bezdotykowe pojemniki z mydłem, pozwalają na umycie rąk bez konieczności dotykania urządzenia. Jest to dobry sposób na podniesienie standardów higieny. W toaletach publicznych najczęściej dostępny jest dozownik z przyciskiem. Estetyczne podajniki ze środkiem do mycia rąk świetnie się sprawdzą w łazienkach urządzonych w nowoczesnym stylu. Solidna obudowa produktu sprawia, że pojemniki może być użytkowany przez kilka lat.

Najczęściej produkowane są z tworzywa sztucznego lub stali. W urządzeniach automatycznych zużycie mydła jest mniejsze niż w przypadku manualnego podajnika mydła. Powierzchnie takich pojemników można czyścić detergentem, bez obawy o zniszczenie.