Czym jest domowa stacja ładowania?

 

Posiadanie samochodu elektrycznego jest nie tylko praktyczne i ekologiczne, ale też dobre dla osób oszczędnych. Trzeba jednak wiedzieć, że w Polsce, jak na razie, nie ma rozbudowanej sieci stacji, na których można by podładować taki pojazd.

Profesjonalne domowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

domowa stacja ładowania samochodów elektrycznychStacje ładowania pojazdów to zazwyczaj trzy lub cztery stanowiska, z których, często, każde jest zajęte. Zatem traci się czas nie tylko w oczekiwaniu na swoją kolej, ale także na ładowanie własnego pojazdu. Jednak i tak mamy szczęście, albowiem w naszym kraju nie jest tak wiele aut elektrycznych, jak w innych państwach UE, w związku z czym, na takich stacjach, tłok raczej nie panuje. Nadmienić również trzeba, że za ładowanie się płaci, wprawdzie mniej niż za tankowanie standardowych paliw, ale, w skali roku, jest to wydatek kilkuset złotych. Dlatego też, dla osoby, która ceni sobie swobodę i oszczędność, najlepszym rozwiązaniem jest domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych. Sama w sobie, to wydatek kilku tysięcy złotych, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jej montaż należy zostawić wykwalifikowanym specjalistom, gdyż jest to skomplikowana operacja. Jakby jednak nie było, posiadanie własnej stacji jest niebywałym komfortem, który zapewnia dużo większą swobodę w korzystaniu z pojazdu hybrydowego lub w pełni elektrycznego. Oferty dotyczące sprzedaży, jak również instalacji domowych stacji najprościej znaleźć w internecie, gdzie znaleźć można najlepszą z firm działających w tej branży.

Profesjonalne, domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych to instalacje niewielkie i w pełni bezpieczne. Ważne jest też iż nie jest konieczne, by montować je pod zadaszeniem, albowiem są odporne na działanie warunków atmosferycznych, nawet tych ekstremalnych.