Czym jest olej CBG?

Produkty konopne stają się coraz bardziej popularne, albowiem, stanowią alternatywę dla wielu suplementów diety, a także lekarstw. Ponadto, nie są one drogie, więc konsumentom, o wiele łatwiej jest podjąć decyzję, co do ich zakupu.

Jak działa kannabigerol?

certyfikowany olejek cbgNie ma co ukrywać, najpopularniejszymi wyrobami konopnymi są oleje, a te, mogą zawierać, tak kannabidiol (CBD), jak i kannabigerol (CBG). Jednak nie chodzi o to, by pomiędzy nimi wybierać, ale warto kupić taki, jaki jednocześnie, zawiera jedną, jak i drugą substancję czynną. Mowa tu oczywiście o olejach premium, które mogą zawierać nawet kilkadziesiąt procent CBD i CBG. Jeśli chodzi o cenę, oleje premium są nieco droższe od standardowych, zawierających tylko kannabidiol, ale są to różnice niewielkie, rzędu 20 – 30 złotych. Certyfikowany olejek CBG posiada właściwości uspokajające, nasenne oraz rozluźniające, przez co poleca się go osobom, cierpiącym na wiele schorzeń i dolegliwości, także tych przewlekłych. Warto również podkreślić iż takie oleje nie wykazują właściwości psychoaktywnych, przez co są one, nie tylko, legalne, ale, co równie ważne, w pełni bezpieczne w stosowaniu. Gdy chodzi natomiast o to, jak je przechowywać, warto zapewnić im miejsce suche i zaciemnione, gdyż są bardzo wrażliwe na promieniowanie UV oraz wilgoć. Po otwarciu są zdatne do spożycia przez dłuższy czas, ale wówczas, trzeba trzymać je w lodówce. Nie można też zapominać iż ich skuteczność to nie mit, lecz naukowo dowiedziony fakt.

Badań nad terapeutyczną skutecznością substancji czynnych, zawartych w konopiach jest mnóstwo, a z ich wynikami łatwo się zapoznać we własnym zakresie. Warto jednak wiedzieć, że olejków konopnych nie należy traktować, jako panaceum na wszelkie zło, gdyż mają one ograniczony zakres działania.