Czym się różni druk cyfrowy od innych?

 

Druk ten różni się przede wszystkim tym od innych druków, że materiały, które mają zostać wydrukowane są dostarczane w postaci danych komputerowych, dzięki czemu niemalże od razu mogą zostać wydrukowane. Ponadto ten druk zaoszczędza nam sporo czasu zwłaszcza, jeśli chodzi o oczekiwanie. Sporo drukarni w Krakowie oferuje bardzo szybko odbiór, aczkolwiek wszystko zależne jest także od tego czy muszą w jakiś sposób ją wykańczać.

Na czym polega druk?

druk cyfrowy krakówW tym przypadku naświetlany jest wałek, który przenosi obraz na nośnik, a nośnikiem jest materiał miętki, czyli bardzo często papier. Druk cyfrowy Kraków idealnie sprawdza się w przypadku niskiego nakładu. Tak, jak w przypadku drukowania broszur, pojedynczych zaproszeń czy też różnego rodzaju raportów. Gdy w grę wchodzi większe zamówienie, druk cyfrowy zwyczajnie się nie opłaca. Jedną zaletę już wymieniłam, dlatego nie sposób nie wspomnieć o kolnej, a mianowicie druk ten jest bardzo dobrej jakości. Dodatkowym atutem w przypadku wydruku cyfrowego są wyraziste kolory. Co zatem można wydrukować? Co tylko sobie klient wymyśli, oczywiście w granicach rozsądku. Od wizytówek, plakaty, ulotki, dyplomy wszelkiego rodzaju czy kartki i zaproszenia. Kiedy ja szukałam odpowiedniego druku cyfrowego, dowiedziałam się, że w tym przypadku jest możliwość drukowania na różnych teksturach, co było znakomitym rozwiązaniem dla zaproszeń ślubnych. Taki rodzaj druku sprawdza się także przy obrazkach o tzw. elementach zmiennych – kody kreskowe.

Kraków jest miastem, który posiada wiele ofert druku cyfrowego. Jak zatem wybrać odpowiedni druk cyfrowy w Krakowie? Przede wszystkim warto rozeznać się w ofercie drukarni, cenach, a później dopytać o szczegóły związane chociażby z materiałem, na którym chcemy wydrukować swoje zamówienie.