Dekoracyjne balustrady ze szkła – co można wybrać?

 

Balustrady ze szkła są coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych biurach, urzędach czy w miejscach użyteczności publicznej. Proste szklane tafle mają swoich licznych zwolenników, którzy doceniają ich wygląd i zalety.

Rodzaje szkła na balustrady

solidne balustrady szklane z KrakowaTen trend jest szczególnie widoczny w dużych miastach, gdzie najszybciej i najchętniej podąża się na nowinkami ze świata wnętrz i biznesu, na przykład w Krakowie, Poznaniu czy też w Warszawie. Coraz więcej firm specjalizuje się w ich produkcji czy montażu, a do polecanych zaliczają się szczególnie solidne balustrady szklane z Krakowa. Balustrady szklane występują w wielu rodzajach, co pozwala dopasować je do różnych miejsc i różnego wystroju i klimatu wnętrza. Do wyboru jest, oczywiście, szkło hartowane lub laminowane, ponieważ szkło na balustrady musi spełniać odpowiednie wymogi bezpieczeństwa. Stosować można szkło bezbarwne i kolorowe. Przezroczyste i matowe: zmatowione kwasem (szkło satynowe) albo piaskowane, co pozwala na tworzenie różnorodnych, precyzyjnych wzorów na ich powierzchni. Można też wykorzystać różnego typu naklejki, co także nadaje szkłu bardziej dekoracyjny charakter. Ciekawy efekt daje również zastosowanie szkła ornamentowanego, które jest jednostronnie pokryte żłobieniami. Taki ogromny wybór sprawia, że szklane balustrady mogą być bardzo różnorodne. Może być to zarówno prosta tafla, ozdobiona dyskretnym oświetleniem led, bardzo nowoczesna i niemal niezauważalna we wnętrzu. Może też być to szkło piaskowane we wzory dopasowane do stylu aranżacji i elegancko wykończone lakierowanym drewnem lub metalem, przez co zyska wyjątkowego charakteru.

Odpowiednio dobrana balustrada na pewno będzie stanowiła ciekawy dodatek do wnętrza. Warto więc starannie przemyśleć jej wybór i nie spieszyć się z podejmowaniem decyzji.