Do czego służą taśmy najezdniowe?

 

Podczas przebudowy drogi, bądź budowania nowego pasa, czy też linii tramwajowej potrzebna jest zmiana organizacji ruchu. Trzeba wykonać to prawidłowo, tak by kierowcy wiedzieli jak się poruszać i nie narazili siebie i innych na niebezpieczeństwo. W związku z tym najlepiej jest zdecydować się na produkty, które będzie można łatwo i szybko zamontować.

Zalety taśmy najezdniowej

taśma najezdniowa żółtaKażdy odcinek drogi narażony jest na duże obciążenia. W związku z tym jezdnia nie tylko musi być trwała i odporna na uszkodzenia, ale także znaki, które się na niej znajdują. Poziome oznaczenia zazwyczaj malowane są na drodze specjalną białą farbą. Jednak przy budowie, zmiany organizacji ruchu są potrzebne. Wtedy w większości przypadków stosuje się tymczasowe rozwiązania. Mogą być nimi pachołki a także taśma najezdniowa żółta. Jest ona bardzo trwała i przede wszystkim samoprzylepna. Pod spodem ma nałożoną cienką warstwę folii aluminiowej, a u góry pokryta jest środkami, które zapewniają, że jest ona antypoślizgowa, oraz odblaskowa. Jeśli wiemy, że prace związane z budową czy naprawą jezdni się przedłużą warto w zaopatrzyć się w specjalny klej. Pomoże on w mocniejszym przytwierdzeniu taśmy do podłoża. Jednak nie będzie to przeszkadzać w szybkim i bezproblemowym zerwaniu taśmy po zakończeniu pracy. Nie pozostawia ona żadnych śladów na jezdni, dzięki temu kierowcy nie będą zdezorientowani. Oczywiście taśmę najezdniowa można stosować również przy okazji różnych imprez sportowych, takich jak biegi uliczne, wyścigi samochodowe czy kolarskie.

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w taśmę najezdniową wystarczy wybrać się do odpowiedniego sklepu. Jej szerokość wynosi zazwyczaj 12 centymetrów, a rolka może mieć nawet do 100 metrów długości. Oczywiście dostaniemy ją nie tylko w kolorze żółtym, ale też białym.