Elektryczne karnisze w domu

Wykorzystanie elektrycznego sterowania wieloma elementami w domu jest bardzo wygodne. Dzisiaj sporą część z powtarzających się codziennych czynności może robić za nas automatyka domu. W tej automatyce mamy możliwość sterowania już dzisiaj niemal dowolnym mechanizmem. Wystarczy tylko podłączyć odpowiednie urządzenie elektryczne.

Karnisze elektryczne w domach

karnisz elektryczny do domuPrzykładem wykorzystania nowoczesnej elektroniki są tradycyjne karnisze w oknach. Na nich montuje się firany i zasłony, a gdy następuje taka potrzeba, to poprzez ręczną manipulację można za ich pośrednictwem zasłonić na przykład okno przed słońcem. Okazuje się, że istnieje możliwość, że taki karnisz będzie się zasłaniał sam lub poprzez pilota. Wystarczy wykorzystać tylko elektryczny mechanizm. Taki karnisz elektryczny do domu to kolejne usprawnienie naszych codziennych obowiązków. Możemy zaprogramować naszą elektronikę tak, że karnisz będzie sam się zasłaniał o określonej porze dnia. To bardzo fajna rzecz, gdy chcemy, aby okna zasłaniały się wieczorem, a odsłaniały rankiem. Do dzisiaj podobne zastosowania znajdowaliśmy na przykład w roletach elektrycznych. Nie każdy jednak lubi rolety, zwłaszcza, gdy jego wnętrze ma bardziej konserwatywny charakter. Wtedy lepiej sprawdzą się tradycyjne zasłony, które jak się okazuje mogą być także bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, pod warunkiem, że jest w nich zastosowany elektroniczny mechanizm.

Silniczkiem, który steruje zasłanianiem ii odsłanianiem okna można sterować na wiele sposobów. Najprostszym jest oczywiście przycisk, taki jak w roletach, jednak dużo wygodniejszym sposobem jest pilot zdalnego sterowania, który możemy nosić ze sobą. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby roletami sterował nasz komputer obsługujący automatykę w naszym domu.