Filtrowanie wody pitnej

Niezwykle istotnym jest spożywanie odpowiedniej ilości wody pitnej każdego dnia. Ważne jest również, aby woda ta była odpowiedniej jakości, czyli na tyle czysta i zdrowa, aby nie wywoływać negatywnych skutków zdrowotnych.

Czym są dobre filtry do wody pitnej ?

dobre filtry do wody pitnejFiltry do wody pitnej muszą posiadać odpowiednią konstrukcję, czyli mieć kształt idealnie pasujący do specjalnie zaprojektowanego do tego celu dzbanka filtrującego. Dzbanek jest niczym innym niż klasycznym pojemnikiem do nalewania wody z kranu, która bezpośrednio trafia na filtr, po czym bardzo powoli przelewa się do czystego zbiornika na wodę zdatną do picia. Z tego pojemnika zazwyczaj przelewa się wodę bezpośrednio do szklanek, czajnika lub innych zbiorników. Należy uważać i zachować szczególną ostrożność podczas przelewania wody z dzbanka filtrującego do innych pojemników, gdyż jakikolwiek kontakt wody z brudną i zanieczyszczoną powierzchnią może skutkować przeniesieniem i rozmnożeniem się w wodzie wielu groźnych bakterii. Zainfekowanie organizmu bakteriami pobranymi z wody zanieczyszczonej może okazać się bardzo dużym problemem i prowadzić może w skrajnych przypadkach do przewlekłych chorób, a nawet śmierci zarówno człowieka jak i zwierząt. Choć te drugie są o wiele odporniejsze na oddziaływanie na ich organizm licznych bakterii często dostających się do organizmu wraz z zanieczyszczonym pożywieniem i wodą. W przypadku człowieka należy zachować o wiele bardziej restrykcyjne normy czystości wody niż w przypadku zwierząt.

Organizm dobrze nawodniony to zdrowy i pełen witalności układ immunologiczny. Wiele chorób można zwalczyć lub w ogóle zapobiec ich wystąpieniu poprzez picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Bowiem woda wypłukuje z organizmu nie tylko ludzkiego wszystkie szkodliwe szczepy bakterii.