Fiskalizacja kasy fiskalnej

Każda kasa fiskalna musi przejść przez proces fiskalizacji i musimy zgłosić taki fakt do Urzędu Skarbowego w ciągu 7 dni. Po przeprowadzeniu takich czynności zostanie nam przypisane unikatowy numer ewidencyjny i od tego momentu możemy używać kasy fiskalnej w dowolnym miejscu. Możemy zdecydować się na kasy fiskalne stacjonarne albo też na te przenośne które są idealne do prowadzenia sprzedaży usług i produktów z dojazdem do klienta.

Mobilna kasa fiskalna online

kasy fiskalne onlineKiedy decydujemy się na zakup mobilnej kasy to powinniśmy zdecydować się na produkt jak najmniejszy. W ten sposób każdy przedsiębiorca lub sprzedawca będzie posiadał komfortowe urządzenie, które bardzo łatwo można przetransportować i przechowywać. Wiele kas fiskalnych mobilnych jest tak małych, że niektóre przypominają kalkulator. Bardzo małe wymiary pozwalają na to, że kasa mobilna mieści się w każdej torebce albo w kieszeni marynarki czy nawet w spodniach. Dodatkowo, gdy decydujemy się na kasy fiskalne mobilne, to powinniśmy sprawdzić, jaka jest żywotność baterii i jak ją można naładować. Najczęściej mobilne kasy fiskalne możemy ładować nawet w ładowarce samochodowej. Coraz więcej przedsiębiorców decyduję się na kasy fiskalne online które kosztują poniżej 1000 zł. Dodatkowo około 700 zł będziemy mogli odliczyć od podatku, więc praktycznie cała inwestycja w kasę fiskalną bardzo szybko nam się zwróci. Zawsze, gdy wybieramy kasę fiskalną to powinniśmy na początku ją przetestować i sprawdzić jak drukuje paragony oraz w jakim czasie.

Dodatkowo sprawdźmy, jak obsługuje się taką kasę fiskalną i czy jest to bardzo prosta obsługa. Możemy zdecydować się na kasę fiskalną, która posiada baterie albo też, że wydajne akumulatory i nie musimy go ładować codziennie. Najczęściej mobilne kasy fiskalne są bardzo niewielkich wymiarów i ważą poniżej jednego kilograma.