Folia tunelowa ochroni nasze plony

Chroniąc nasze uprawy w tunelach, musimy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim warto wiedzieć, że zastosowana do budowy tunelu folia nie jest wieczna i z czasem traci ona część swoich właściwości. Zwykle producenci zalecają, aby wymieniać taką folię po czterech sezonach na nową, co podniesie skuteczność tunelu.

Warto postawić na sprawdzoną folię tunelową

mocne folie tuneloweZalet wynikających z posiadania upraw, które chronione są w specjalnym tunelu jest wiele. Przede wszystkim takie rozwiązanie pozwala nam uprawiać rośliny, które w normalnych warunkach nie mogłyby rosnąć w naszym klimacie lub ich plon byłby nieefektywny. W tunelu foliowym już wczesną wiosną panują bardzo korzystne warunki wewnętrzne. Możemy spokojnie regulować na przykład takie parametry uprawy jak wilgotność powietrza oraz temperatura. Jeżeli nasze uprawy są dodatkowo ogrzewane, wówczas dzięki folii ochronnej będziemy mogli znacznie zaoszczędzić i zachować więcej ciepła we wnętrzu tunelu. Obecnie z takiego rozwiązania korzystają na przykład hodowcy kwiatów, którzy uprawiają różne egzotyczne lub bardziej wymagające rośliny. Tunele wspaniale nadają się do uprawiania na przykład krzewów róży. Warto więc wybrać folię wysokiej jakości, która będzie służyła do ochrony naszych krzewów przed nadmiernym zimnem. Dodatkowo taka folia nie przepuszcza części promieniowania ultrafioletowego. Warto postawić na mocne folie tunelowe do naszego ogrodu.

Z takiego rozwiązania od dawna korzystają już zawodowi rolnicy i plantatorzy, jednak coraz częściej można spotkać niewielkie tunele i szklarnie w przydomowych ogrodach. Dzieje się tak, dlatego, że folie do takich konstrukcji nie są drogie, a można dzięki nim bardzo mocno poprawić efektywność naszej uprawy, na co wiele osób się decyduje.