Fotografie ślubne

Wystarczy przypomnieć sobie fotografie ślubne naszych dziadków, by uświadomić sobie, jak piękne i dostojne potrafią one być. W wielu naszych domach wciąż wiszą na ścianach i ukazują, że fotografia to coś więcej niż tylko zdjęcie, a kawałek naszej historii.

Fotografia zdobiąca nasze ściany

pamiątkowa fotografia ślubna w ŁodziW moim domu od zawsze wisi piękne zdjęcie babci i dziadka ze ślubu. Jest duże, oprawione w cudowną ramę, a elegancja bije od niego na kilometr. Tak właśnie wyobrażam sobie swoje zdjęcie ślubne. Bez zbędnego przepychu i emocji. Spokojne, stateczne. Ukazujące piękno danej chwili. Niektórzy uważają, że stare zdjęcia są nudne. Twarze bez emocji, kolory smutne, oczy jakby zamglone. Ja natomiast dostrzegam w nich piękno tamtych czasów. Ludzi, którzy pomimo swojej młodości, potrafili być poważni i nostalgiczni w takim momencie. Ich twarze wyrażały miłość, szacunek do drugiej osoby i powagę sytuacji. Nie ma w nich nic ekscytującego, lecz bije od nich nieskalany niczym spokój. Dziś pamiątkowa fotografia ślubna w Łodzi czy w innych miastach, zaczyna powoli nawiązywać do tamtego wzorca. Nie chcemy już fikuśnych i pełnych energii zdjęć, lecz bardziej spokojne i stonowane. Bowiem czy nie chcemy napawać się czymś podobnym do tego, co wisi na ścianach wielu naszych domów? Dziś powracamy w wielu elementach naszego życia, do tego co było kiedyś. Również fotografia idzie w tym kierunku i chwała jej za to. Nie wszystko musi być energiczne i pstrokate. Czasem mniej znaczy więcej, choć ludzie zazwyczaj tego nie dostrzegają.

Fotografia ślubna to pamiątka na lata, dlatego chcemy by była wykonana jak najlepiej. Nasza twarz i emocje uchwycone w tamtym momencie, będą nam już towarzyszyć na lata. To tylko od nas tak naprawdę zależy, jakie wspomnienia na niej będą.