Fotowoltaika w gospodarstwie domowym

Codziennie bombardowani jesteśmy wiadomościami o zmianach klimatu, a także nawoływaniami do porzucenia energetyki węglowej. Odnawialne i ekologiczne źródła energii, zaczynają być postrzegane jako konieczna alternatywa. Panele słoneczne są jednym z najpopularniejszych rozwiązań.

Panele fotowoltaiczne na dachu

fotowoltaika sklepWiększości osób decydujących się na panele słoneczne, dach wydaję się najlepszym miejscem na ich montaż. W końcu to tam najczęściej je widzimy. Warto jednak skonsultować się ze specjalistami. Kiedy interesuje nas fotowoltaika sklep, który się nią zajmuje, będzie wart odwiedzenia. Nie tylko dzięki możliwości porównania dostępnych na rynku opcji, ale również zasięgnięcia porady. Dowiemy się dzięki temu, że na dachu, którego jedna z połaci zwrócona jest na południe, montaż nie stanowi problemu. Natomiast jeśli kąty nachylenia są niekorzystne lub zacienienie zbyt duże, panele nie sprawdzą się najlepiej. Warto wtedy użyć mniejszych i mniej wrażliwych na cień kolektorów słonecznych. Na dachach płaskich niezbędne okaże się rusztowanie, na którym panele zostaną zamontowane. Specjaliści zajmujący się fotowoltaiką doradzić mogą również w sprawach otwartych projektów dofinansowań, dzięki którym wkład własny w zakup instalacji znacząco się zmniejszy. Należy wtedy jednak pamiętać, że nasz wybór co do zastosowanych ogniw w panelach będzie mocno ograniczony ze względu na budżet. Możliwość zaoszczędzenia bardzo dużych sum jest jednak kusząca, warto więc dowiedzieć się więcej.

Montaż paneli słonecznych to decyzja, którą podejmuje coraz więcej osób mieszkających w domach. Montaż odbywa się przeważnie na dachu budynku, jednak nie zawsze będzie to możliwe. Warto więc skonsultować się ze specjalistami, by uniknąć niepotrzebnych wydatków.