Funkcjonalna kasa fiskalna

Przepisy prawne jasno precyzują, kto musi posiadać zarejestrować działalność, a nawet jaka firma musi rozliczać sprzedaż za pośrednictwem kasy fiskalnej. Trzeba zaznaczyć, że nie zawsze jest to tak oczywiste jakby się mogło wydawać.

Co musi posiadać dobra kasa?

kasa fiskalna w trójmieścieJeżeli ktoś okazjonalnie, raz na czas sprzedaje znajomemu swoje rzeczy, to nie wymaga to rejestrowania działalności. Jeżeli jednak robi to systematycznie, to musi założyć firmę, gdyż nosi to znamiona działalności gospodarczej o charakterze zarobkowym. Firmy mogą być handlowe, usługowe czy produkcyjne i każda z nich w nieco inny sposób może prowadzić działalność. Firmy handlowe i usługowe, łączy fakt, że muszą one rejestrować sprzedaż na urządzeniach fiskalnych. Oczywiście są od tej reguły wyjątki, ale jednak większość prowadzi sprzedaż detaliczną na kasie czy drukarce fiskalnej. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt rodzajów urządzeń fiskalnych, które różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim parametrami technicznymi, systemem działania czy ilością funkcji. Kasa fiskalna w Trójmieście kupiona będzie mniej więcej w takiej samej cenie jak w innych miastach, gdyż ceny różnych modeli są uśrednione. Przy jej wyborze warto wziąć pod uwagę rodzaj prowadzonej działalności, jej specyfikę pracy i wielkość asortymentu lub  ilość świadczonych usług. Jest to konieczne, ponieważ kasy mają różną pojemność bazy danych, pracują w systemach stacjonarnych lub mobilnych, a także mogą się zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas.

Kasa raz zakupiona, będzie służyć w przedsiębiorstwie przez długie lata, dlatego warto dokładnie przeanalizować ofertę różnych producentów i wybrać model, który będzie najlepiej spełniać wymagania. Taką kasę z pewnością można kupić już za niecałe 2 tysiące złotych.