Gdzie stosuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest to substancja, która ma bardzo szerokie zastosowanie szczególnie w medycynie estetycznej. Stosuje się go między innymi do wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy czy sylwetki. Jest on też głównym składnikiem preparatów wykorzystywanych w mezoterapii.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w zabiegach

Kwaskwas hialuronowy na twarz hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze, dlatego zabiegi z jego zastosowaniem są w pełni bezpieczne, ponieważ nie powoduje on alergii. Jego główną zaletą jest dogłębne nawilżanie skóry. Niestety wraz z wiekiem jest go w skórze coraz mniej i tak u pięćdziesięciolatki jest go o połowę mniej niż u dwudziestopięciolatki a to wiąże się ze spadkiem nawilżenia skóry a co za tym idzie utratą elastyczności oraz pojawieniem się zmarszczek. Jednak wraz z wiekiem w skórze również dochodzi do zmniejszenia się ilości kolagenu jak i elastyny, przez co skóra staje się wiotka i pojawiają się głębokie zmarszczki. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna potrafi spowolnić procesy starzenia się na poziomie skóry oraz tkanki podskórnej. Kwas hialuronowy na twarz to zabieg, który jest w pełni bezpieczny, nie inwazyjny i daje natychmiastowe rezultaty, które utrzymują się przez kilka miesięcy. Powinien on być wykonywany przez doświadczonego specjalistę, który zna się na tym i wie jak prawidłowo go wstrzyknąć. Lekarze najczęściej wykonują ten zabieg na twarzy, szyi oraz dekolcie i rękach wstrzykując niewielkie ilości kwasu we wcześniej wyznaczone miejsca.

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w zabiegu powiększania ust, dzięki któremu usta stają się pełniejsze oraz wyraźniejsze a ich kolor jest głębszy. Z tego zabiegu korzystają głównie panie z wąskimi wargami lub te, które mają niesymetryczne usta.