Gdzie zamieszkać studiując na UMK?

Każdy, kto kiedyś studiował lub miał przy sobie blisko studenta, wie, że jest to jeden z najlepszych okresów w życiu. Pierwszy czas dorosłości, nauki, ale też niezależności i pierwszych własnych decyzji. Studiowanie może być, a nawet powinno, nie tylko okresem miłym, ale też jak najbardziej korzystnym. Im więcej dobrych stopni, tym większa szansa na dobry start zawodowy.

Cena pokoju studenckiego zależy od jego standardu

pokój przy umkNa te dobre oceny, oprócz nauki i inteligencji, ma wpływ jeszcze wiele czynników. Między innymi czas, jaki poświęcamy studiowaniu i warunki w jakich się uczymy. Czy w naszym pokoju jest sublokator, a jeśli tak, to jaki on jest? Czy mieszkamy niedaleko Uniwersytetu? To istotne ponieważ, jeśli studiujemy na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, a pokój będziemy mieć na drugim końcu Torunia, to podróżowania na uczelnię i z niej będzie nam pochłaniało mnóstwo czasu. Czas ten można poświęcić na naukę. Dlatego dobrze, by nasz pokój, akademik czy mieszkanie były przy UMK. Kolejną rzeczą jest standard pokoju. Czy to w prywatnym mieszkaniu, czy w akademiku – najważniejszy jest dobry klimat, do funkcjonowania i do nauki. Ile kosztuje pokój przy umk? W zależności od tego, czy pokój ma być wieloosobowy czy jednoosobowy zapłacimy od czterystu złotych za osobę do nawet tysiąca. Różnica cen wiąże się też z wyposażeniem pokoju. Czy jest w nim szafa, wi-fi, telewizor lub własna łazienka? Toruń jest miastem studentów, więc ofert dla nich nie brakuje.

Jednak im później zabierzemy się za poszukiwania i rezerwację miejsca, tym ceny będą wyższe. Studenci wyższych semestrów wiedzą już dokładnie, czego szukają. Zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest lokalizacja pokoju i jak ważny jest dobry współlokator. Studenci rozpoczynający studia mają to wszystko jeszcze przed sobą.