Jak ociepliłem swój dom?

Ostatnio postanowiłem wyremontować swój dom oraz go ocieplić. Sam jednak nie dałbym rady tego zrobić, więc wynająłem firmę, która się tym zajmuje. W zasadzie jestem już na etapie wykończeniówki, ale z chęcią opowie Wam jak przebiega ocieplanie domu pianką oraz na co należy zwracać szczególną uwagę, aby szybko i sprawie poradzić sobie z tak dużym remontem. 

Ocieplanie natryskiem pianki

natrysk piankiMój dom ma już dobre dwadzieścia lat a zbudowałem go sam ze swoim ojcem. Jednak nie przyszło mi do głowy ocieplanie, gdyż jeszcze wtedy bardzo mało mówiło się o zaletach tego typu rozwiązań. Jednak przez te wszystkie lata było odczuwalne, że ciepło „gdzieś” ucieka i gdy tylko piec zgaśnie, bardzo szybko robi się zimno. Kiedy zdecydowałem, że trzeba coś z tym zrobić, z pomocą przyszedł mój brat, który jakieś trzy lata temu również ocieplał dom poprzez natrysk pianki i bardzo chwalił taką metodę działania. Nie zastanawiając się wiele, poszukałem odpowiedniej firmy i ruszyliśmy do pracy. Mogę Wam powiedzieć, że byłem pod wrażeniem szybkości z jaką odbywa się proces ocieplania. Trwało to dwa dni (mam duży dom, dwupiętrowy) mniej więcej po pięć godzin dziennie. Fachowcy, którzy wykonywali ten zabieg, przywieźli ze sobą odpowiedni sprzęt, w którym znajdowała się pianka i pod wpływem ciśnienia wpuszczali ją do otworów między dachem a strychem. Wcześniej oczywiście dobrali odpowiednią piankę, bo – jak mówili – każdy dom potrzebuje innej izolacji przez mrozem. Wszystko zostało przeprowadzone profesjonalnie i od razu dało się odczuć różnicę. 

W moim domu jest zdecydowanie cieplej. Dzięki zabiegowi ocieplania natryskiem, w pomieszczeniach jest przyjemniej i temperatura tak szybko nie spada jak to było wcześniej. Dodatkowo, ściany również mają się lepiej i nie powstają na nich żadne zacieki wody, która dostawała się poprzez niezabezpieczone szczeliny