Jak ozdabiać sufiity?

Dekorując wnętrza w swoim mieszkaniu, warto zwracać uwagę na najdrobniejsze detale. Na ogólny wygląd pomieszczenia wpływu maja nie tylko ściany, ale także i sufit. Dlatego nie należy go pomijać podczas aranżacji wnętrza.

Jakie rozety sufitowe wybrać?

rozety dekoracyjne sufitoweSztukateria to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na dekorację wnętrz. Jej częścią są oczywiście rozety dekoracyjne sufitowe. Wiele osób zdało sobie sprawę, że aranżując wnętrza nie powinno się pomijać sufitu, gdyż również na niego zwraca się uwagę podczas wchodzenia do pomieszczenia. Stad też popularność takich rozet, które są wykonane najczęściej z solidnych tworzyw sztucznych takich jak poliuretan. Rozety sufitowe są dostępne w wielu różnych kształtach, oraz rozmiarach. Jest wiele modeli, które są bardzo bogato zdobione, ale są i takie bardziej skromne. To, jak bogato zdobiona jest wybrana przez nas rozeta powinno być dostosowane do ogólnego wizerunku wnętrza. Przykładowo, jeżeli zamontowaliśmy bogato zdobiony żyrandol, bogato zdobiona rozeta sufitowa może sprawiać, że wizerunek naszego wnętrza będzie zbyt przytłaczający. Dużym plusem współczesnej rozety sufitowej jest to, z jakich materiałów jest ona wykonana. Najczęściej korzysta się z tych wyprodukowanych z gipsu, lub wspomnianych już wcześniej poliuretanów. Dzięki temu, aby taka rozetę przymocować nie trzeba będzie korzystać z żadnych gwoździ czy wkrętów – taką rozetę da się bowiem bez problemu przykleić, przy pomocy specjalnego kleju, co znacznie przyśpieszy aranżowanie wnętrza.

Sztukateria cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Wśród elementów ozdobnych nazywanych sztukateria znajdziemy te, które pozwolą nam ozdobić elewację budynku, ściany pomieszczeń oraz również sufity. Współczesna sztukateria jest bardzo lekka i prosta w montażu.