Jak prawidłowo dobrać automatykę do bramy?

Jeśli mamy w planach zrobienie sobie bramy otwieranej na pilota, czyli automatycznej, to musimy wybrać odpowiedni automat do rodzaju bramy. To nie jest tak, że każdy napęd będzie pasować do każdego rodzaju bramy. Kupując automatykę musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj słupków oraz na długość i wagę skrzydeł. Bo wszystko musi działać idealnie.

W doborze automatyki pomoże specjalista

automatyka do bram dwuskrzydłowychJeśli decydujemy o zakupie napędu do bramy to warto skontaktować się z profesjonalnym doradcą. Każdy producent oferujący automatykę ma swoich przedstawicieli i punkty handlowe w większości miast. Jeśli wszystko chcemy kupować samodzielnie i bez wsparcia specjalisty to najlepiej skorzystać ze strony producenta, ale takiej z funkcją doboru asortymentu do podanych parametrów bramy. W każdym razie przy wybieraniu napędu musimy znać długość skrzydła i jego przybliżoną masę. Wiadomo przecież, że automatyka do bram dwuskrzydłowych musi być na tyle mocna, żeby swobodnie otwierała i zamykała skrzydła, do których będzie podłączona. Jeśli źle dobierzemy napęd do skrzydeł to może się okazać, że on sobie po prostu nie poradzi z ich otwieraniem i zamykaniem. Jeśli mieszkamy w miejscowości, w której występują częste braki w dostawie prądu to może warto kupić napęd z pojemnym akumulatorem do awaryjnego otwierania. Najlepsi producenci automatyki oferują takie napędy z dodatkowym akumulatorem w naprawdę przyzwoitej cenie.

Dobór napędu do wielkości i wagi skrzydeł jest bardzo istotna. Od tego zależeć będzie prawidłowość pracy naszej bramy automatycznej. W wyborze odpowiedniego rozwiązania na pewno chętnie pomoże wyspecjalizowany w temacie doradca. Każdy producent napędów ma całe grono fachowców gotowych do pomocy. Wystarczy jedynie skontaktować się online bądź telefonicznie.