Jak urządzić loft?

 

Loft to najmodniejszy sposób na mieszkanie już od kilku lat. Co go charakteryzuje? Duże przestrzenie, minimalizm i industrialne wnętrza. Loft to mieszkanie idealne szczególnie dla młodych mieszczuchów – najczęściej singli lub bezdzietnych par. 

Jak można urządzić loft?

meble loftPrzede wszystkim loft to duża, bardzo industrialna przestrzeń. Wymaga bardzo minimalistycznego podejścia i ograniczenia w formie. W lofcie wystrój powinien być industrialny, ewentualnie inspirowany stylem skandynawskim. Jeśli chodzi o materiały to przy urządzeniu loftu wykorzystuje się na przykład cegłę, stal, jasne drewno, gips. W grę wchodzą wszystkie nowoczesne materiały, nawiązujące do stylu fabryki, stylu skandynawskiego, minimalizmu. Kolory to raczej szarości, połączenie czerni i bieli, zdecydowanie dominują chłodne odcienie. Osoby, które źle czują się bez chociaż odrobiny koloru mogę ewentualnie dodać jeden mocny akcent kolorystyczny. Przykładowo do szarości będzie pasowała intensywna czerwień. Jeśli chodzi o meble loft również tutaj wymaga minimalizmu. Dobrze wybrać te niebanalnych kształtach, mogą być także w mocniejszym kolorze lub wykonane w jasnego drewna. W lofcie sprawdzą się bardzo nowoczesne, proste meble. A dodatki? Oczywiście można je stosować, jednak w bardzo małych ilościach. Postawmy raczej na jakość. Ciekawym dodatkiem będzie np. lampa o wyjątkowym kształcie czy zwariowane lustro. Jeśli na ścianie chcemy zawiesić obraz- wybierzmy jeden, raczej reprezentujący sztukę nowoczesną, nie przesadzajmy także ze zdjęciami czy świecami. To powinna być trochę chłodna, minimalistyczna, czysta przestrzeń.

Loft to miejsce dla tych, którzy cenią sobie zasadę: im więcej tym mniej. Doskonale będą tam czuli się zwolennicy czystych przestrzeni, ceniący sobie prywatność i industrialny, miejski wygląd. Dobrze urządzony loft może być także wygodnym i satysfakcjonującym miejscem do życia.