Jak wybrać koc dla dziecka?

Dziecko to delikatna istotna, która posiada niezwykle wrażliwą skórę. Dlatego też bardzo ważnym jest, aby produkty, które mają z nią kontakt, były wykonane z naturalnych materiałów, co zminimalizuje ryzyko powstawania ewentualnych obrażeń. Ten teks został poświęcony doborze kocyka dla malucha. Zachęcamy do lektury.

Koc dla dziecka – informacje

koce z bawełnyNajważniejszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę w trakcie wybierania odpowiedniego koca dla dziecka jest materiał, z jakiego został on wykonany. Tak jak wspomniano na wstępie, najlepszą opcją są tkaniny naturalne, dlatego też koce z bawełny nie powinny umknąć naszej uwadze. Kolejno powinno się zwrócić uwagę na wielkość kocyka. W przypadku małych dzieci nie ma konieczności kupowania koca o standardowych wymiarach. Dużo lepszym rozwiązaniem będą te mniejsze. Wynika to przede wszystkim z tego, że mały kocyk z łatwością zmieści się do wózka czy łóżeczka, podczas gdy ten duży będzie z niego wystawał. Kolejna ważna kwestia to wygląd kocyka. Znacznie przyjemniej będzie się spać dziecku pod tym, który posiada zdobienia w postaci np. chmurek, misiów czy samochodzików, niż pod klasycznym, jednolitym kocem. W przypadku starszych dzieci sprawdzą się te dekorowane printami będącymi podobiznami ich ulubionych bohaterów z bajek. Możliwości jest naprawdę wiele, więc mamy z czego wybierać.

Poszukując odpowiedniego kocyka dla malucha, dobrze jest posiłkować się wyżej opisanymi wytycznymi. Dzięki temu unikniemy ryzyka dokonania nietrafionego zakupu. Najważniejsze jest jednak, aby materiał z jakiego został wykonany koc, był naturalny i miły w dotyku. To niewątpliwie pozytywnie wpłynie na jakość wypoczynku dziecka. Miękki i przyjemny kocyk sprawdzi się także jako alternatywa dla przytulanki, co ułatwi maluchowi zasypianie.