Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wysłaniem w kopercie b5?

Codziennie kurierzy i dostarczyciele poczty doręczają miliony przesyłek w skali całego kraju. Są one różnych wymiarów i wag, a z roku na rok wzrasta udział przesyłek, które są realizowane w ramach zakupów w internecie.

Koperta b5 na zegarek

koperta b5Ilość wysyłanych każdego dnia, wzrasta intensywnie zwłaszcza w okresach, kiedy chętniej kupujemy prezenty, czyli święta, dzień dziecka itp. Starając się wysłać przesyłkę bezpiecznie musimy odpowiednio ją opakować. Szczególnie dotyczy to delikatnych materiałów, które łatwo stłuc. Wtedy przydają się koperty bąbelkowe, ułatwiające zabezpieczenie takich powierzchni lub jej fragmentów. Różne dostępne rozmiary kopert pozwalają na zapakowanie małych przedmiotów takich jak biżuteria, lub większych typu szklane filiżanki. Koperta w rozmiarze b5 będzie odpowiednia by zapakować np. zegarek, a koperta c6 jest standardowym wymiarem na listy. W miejscu pracy może się okazać potrzebny papier do plotera, wielkoformatowy jest potrzebny architektom i nie tylko. Mogą oni wysyłać przesyłki związane z projektami. Czasem jest możliwe uzyskanie od firmy kurierskiej naklejki z informacją, że przesyłany jest towar o zwiększonej podatności na uszkodzenia. Pomaga to zapewnić dotarcie przedmiotu w stanie nienaruszonym do wskazanego odbiorcy. Warto włożyć towar w kopertę i dwa pudełka o różnym rozmiarze, dzięki temu dodatkowa przestrzeń zabezpieczy go w przypadku przyciśnięcia inną przesyłką lub podczas doręczenia. Odpowiednich rozmiarów koperty są dostępne w sklepach papierniczych, lub na poczcie.

Zajmując się sprzedażą w internecie, czy realizując zamówienia ze sklepów stacjonarnych, sprzedawcy zazwyczaj posiadają magazyn odpowiednich opakowań i materiałów dodatkowo zabezpieczających przesyłki narażone na uszkodzenia mechaniczne. Pomaga to wysyłać towar nieuszkodzony.