Jaką lampkę wybrać do rowera?

 

Poruszając się po drogach publicznych należy zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu. Dotyczy to zarówno kierujących samochodami jak i również pieszych czy rowerzystów. W przypadku tych ostatnich bardzo ważnym zagadnieniem jest odpowiednie oświetlenie, szczególnie po zmroku. Jednoślad musi być bowiem wyposażony w odpowiednie źródła światła, które zapewniają bardzo dobrą widoczność nawet z większych odległości.

Przykłady lamp stosowanych w rowerach

lampa rowerowa ledAktualne przepisy prawne w tej kwestii wymagają zastosowania światła białego z przodu oraz światła czerwonego z tyłu. Żeby to spełnić najczęściej stosowana jest wydajna lampa rowerowa led, która cechuje się dużą trwałością oraz niezawodnością. LED-owe źródła światła pozwalają na emisję silnego strumienia świetlnego co zapewnia dobrą widoczność. Warto wspomnieć, że dostępne na rynku lampki LED-owe cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są one również odporne na działania atmosferyczne co bez problemu pozwala je wykorzystać również w momencie wystąpienia opadów czy zwiększonej wilgotności powietrza. Warto wspomnieć, że lampki LED mogą być zasilane zarówno w przenośnych źródeł energii takich jak baterie czy akumulatory jak i również prądnicy czyli dynamo, które może być zamontowane w rowerze. Jest to niezwykle uniwersalne rozwiązanie.

Zarówno magazyny energii jak i prądnica dostarczają odpowiedniego napięcia do zasilania źródła światła. Warto wspomnieć, że diody elektroluminescencyjne charakteryzują się niskim poborem mocy co umożliwia ich zasilanie właśnie z wcześniej wspomnianych baterii AA czy AAA. Jest to niezwykle wygodne ponieważ takie źródło zasilania pozwala pracować przez wiele godzin z pełną wydajnością. Dodatkowo coraz częściej na rynku pojawiają się modele, które mogą być ładowane poprzez port USB.

Więcej informacji na stronie: www.dmbike.pl