Jaki puder warto wybrać?

 

Puder kupujemy po to, by mieć czym wykończyć nasz makijaż. Gdy wszystko ładnie przypudrujemy, wówczas nasza twarz ma satynowe wykończenie. Wygląda przede wszystkim na gładszą, makijaż ładnie stapia się ze skórą i wszystko wygląda idealnie. Jaki puder jednak powinnyśmy wybrać?

Różne rodzaje pudrów

dobre pudry w kamieniuNa rynku mamy mnóstwo pudrów. Wystarczy, że pójdziemy do zwykłej drogerii stacjonarnej i możemy zobaczyć, jak ogromny jest w niej wybór tego rodzaju rzeczy. Oczywiście każdy puder jest nieco inny, jakie są jego rodzaje? Możemy zakupić sobie chociażby puder wykonany ze składników naturalnych. Mowa tutaj o pudrze ryżowym czy też bambusowym. Mamy także bardzo standardowe pudry czyli te, które nadają kolorytu. Bardzo często wychodzą one na rynek razem z podkładami i pokrywają się z nimi odcieniem. Dzięki temu kupując jakiś konkretny podkład, od razu mamy również do niego dopasowany puder. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się pudry transparentne. Dają nam one efekt matu na twarzy, ale nie dają żadnego kolorytu. Stapiają się idealnie z twarzą. Oczywiście warto kupować dobre pudry w kamieniu. Sprasowana forma jest dużo lepsza, ponieważ o wiele łatwiej się ją nakłada. Taki puder jest również dużo mniejszy, przez co łatwiej jest nam go umieścić w torebce. Oczywiście dziś takie pudry kupimy w każdej drogerii stacjonarnej, czy też internetowej. Cena takiego pudru może być różna. Wszystko zależy przede wszystkim od tego przez jaką firmę został on wyprodukowany i oczywiście jaki ma skład.

Kupno odpowiedniego pudru nie jest łatwe, tym bardziej, że na naszym rynku pojawiają się coraz to nowszego jego rodzaje. Przede wszystkim same musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiego pudru dokładnie potrzebujemy. Wówczas będziemy mieć skonkretyzowane życzenie.