Kamienie do mielenia przemysłowego

Jednym z najstarszych sposobów rozdrabniania równego rodzaju materiałów, było ułożenie go na kamieniu, a następnie uderzanie w niego inną skałą. Z czasem człowiek zaczął udoskonalać tę technologię. Po wielu latach i przeobrażeniach, udało się stworzyć rozwiązania, które znacznie zwiększały wydajność, zmniejszając nakład sił człowieka. Pierwszymi maszynami do mielenia były młyny produkujące mąkę.

Zalety naturalnych urządzeń do rozdrabniania

nowoczesne kamienie do mielenia przemysłowegoMogłoby się wydawać, że wśród wielu nowoczesnych technologii nikt już o tej metodzie nie pamięta i możemy się z nią spotkać tylko w skansenach. Nie jest to jednak prawda, ponieważ wielu producentów ma w swojej ofercie nowoczesne kamienie do mielenia przemysłowego. Oczywiście dzisiaj powstają układy znacznie bardziej skomplikowane niż te stosowane dawniej. Z czego wynika to, że wciąż tak chętnie wracamy do naturalnych materiałów? Przede wszystkim ich skuteczność oraz cena ich produkcji. Skały, z których wykonuje się takie kamienie posiadają znaczną twardość, jednak są tańsze niż bardzo wytrzymałe metale. Dlatego świetnie radzą sobie z produktami naturalnymi np. kakaem czy zbożem. Jeśli chodzi o wprawienie w ruch całej maszyny, są to porównywalne wartości jak w przypadku zastosowania innego osprzętu. Za pomocą kamieni do mielenia można uzyskać bardzo wysokiej jakości produkty. Oznacza to, że takie maszyny są bardzo wydajne i dokładne, a co za tym idzie, nie musimy ponawiać procesu rozdrabniania.

Zastosowania naturalnego kamienia ma jeszcze jedną, istotną zaletę – produkty nie tracą swoich właściwości mineralnych. Jest tak, ponieważ w rozdrabnianiu nie używa się wysokiej temperatury ani wody. Dzięki temu witaminy i inne zdrowe dla człowieka związki, nie ulegają utlenianiu, odparowaniu lub zniszczeniu pod wpływem działania znacznych temperatur.