Kilka słów o płynach do soczewek

Większość osób, które mają stwierdzoną konkretną wadę wzroku, najczęściej dokonuje wyboru pomiędzy noszeniem okularów lub noszeniem soczewek kontaktowych. O wadach i zaletach jednego i drugiego rozwiązania, sporo można byłoby powiedzieć, ale zamiast tego poniższy tekst poświęcę na przedstawienie zależności związanych z pielęgnacją soczewek.

Do czego potrzebny jest płyn do soczewek?

płyny do soczewekKiedy zakupujemy soczewki kontaktowe w specjalistycznym sklepie, do wyboru mamy produkty jednodniowe i takie soczewki, które możemy wykorzystać kilkukrotnie, rozszerzając ich czas działania. Aby możliwe było używanie tej samej soczewki więcej razy, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Pielęgnację tego typu umożliwiają nam płyny do soczewek. Są to preparaty, które możemy nabyć, zakupując nasze soczewki, a także w późniejszym czasie. Zawsze są one dostępne w sklepach optycznych, z rozróżnieniem na płyny przeznaczone do soczewek miękkich i płyny do soczewek twardych. Bez względu na rodzaj płynu, zawsze spełnia on takie same funkcje. Umożliwia bowiem zachowanie higieny soczewek, ich właściwe zdezynfekowanie po całodziennym noszeniu, co w bardzo prosty sposób przekłada się na zdrowie naszych oczu. Korzystanie z płynu do soczewek pozwala nie tylko na oczyszczenie soczewki, ale również jej nawilżenie, co pozytywnie wpływa na zdolność widzenia i kondycję naszych oczu bez względu na wadę wzroku.

Pielęgnacja przy wykorzystaniu płynu do soczewek nie jest trudna i polega na przemyciu wyjętej z oka soczewki, by następnie móc ją przechowywać w pudełeczku do następnego użycia. Jeśli obawiamy się procesu wyjmowania soczewki, jej właściwego oczyszczania, warto na pewno poruszyć tę kwestię w sklepie optycznym, w którym dokonujemy zakupu naszych soczewek.