Który waporyzator jest najlepszy?

 

Waporyzacja to nic innego, jak proces, w którym zostają odparowane składniki czynne z ziół lub ich koncentratów. W praktyce jednak, waporyzatory, stosowane są do pozyskiwania substancji czynnych z produktów konopnych CBD, ze szczególnym uwzględnieniem legalnej marihuany.

Niedrogie vaporizery suszu CBD

waporyzator do marihuanyPrzenośne waporyzatory to urządzenia, w których marihuana nie jest spalana, a jedynie podgrzewana bardzo wysoką temperaturą aż do momentu, gdy zaczną się z niej uwalniać substancje czynne. Są one generowane w postaci gęstej pary wodnej, a nie, jak ma to miejsce w przypadku palenia, dymu. Dzięki temu, nie mamy do czynienia z substancjami smolistymi ani związkami rakotwórczymi, które są śmiertelnie niebezpieczne. Jednak to nie jedyna zaleta tych urządzeń, albowiem pozwalają one również na drastyczne ograniczenie strat w suszu roślinnym. Jest tak, ponieważ jest on ogrzewany równomiernie i z każdej strony, i do samego końca, a temperatura nie jest za wysoka. W przeciwieństwie do temperatury spalania, która jest zbyt wysoka i z zanim z marihuany zdążą się uwolnić dobroczynne składniki aktywne, ulega ona spopieleniu. Gdy chcemy kupić wydajny waporyzator do marihuany to najtańsze modele są dostępne już za nie więcej niż trzysta złotych. Natomiast te najbardziej zaawansowane to koszt znacznie większy, sięgający nawet tysiąca złotych. Warto też wiedzieć, że większość vaporizerów to urządzenia kompaktowe, jakie z łatwością zmieszczą się w kieszeni spodni.

Zdecydowanie warto kupić waporyzator, gdyż jest to raczej inwestycja, a nie wydatek. Bowiem, dzięki waporyzacji, nie niszczymy swoich dróg oddechowych, jak również nie odnotowujemy tak wiele strat w suszu roślinnym, co prowadzi do dużych oszczędności, zarówno, w nim samym, jak i w gotówce.