Kupno dysz zamgławiających do ogrodu

Przed domem miałam bardzo duży ogród w którym zasiałam wiele kwiatów oraz warzyw. Nie pomyślałam tylko o jednym. Mianowicie o tym, że ten ogródek ktoś będzie musiał podlewać. Od ponad miesiąca biegałam całymi dniami z konewką i próbowałam równomiernie podlewać wszystkie rośliny. Z mizernym skutkiem. Na szczęście, w końcu znalazłam świetne rozwiązanie tej sytuacji.

Zalety stosowania dysz zamgławiających

dysze zamgławiająceOkazało się, że bardzo dobrym rozwiązaniem, które może pomóc mi uporać się z tym problemem są dysze zamgławiające, które można bez problemu dostać w każdym sklepie ogrodniczym. Wystarczy podłączyć je do węża ogrodowego i puścić wodę. Zamgławiają one glebę w promieniu nawet kilku metrów. Robią tu równomiernie, a co najważniejsze w ten sposób przyczyniają się również do tego, że rośliny pobierają wodę nie tylko poprzez system korzeniowy, ale także dolistnie. W upalne dni mogą służyć jako niewielkie kurtyny wodne do ogródka. Jeszcze tego samego dnia udałam się do sklepu po odpowiedni produkt. Udało mi się go dostać w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Kupiłam od razu dwie dysze, żeby móc jednocześnie podlewać ogródek z obu stron mojego mieszkania. Już wkrótce przekonałam się także, że to był świetny wybór. Najważniejsze było dla mnie to, że dysze okazały się być wykonane z solidnego i trwałego materiału. 

Korzystam z nich już kilka miesięcy i jak do tej pory nie miałam z nimi żadnego problemu mimo tego, że dosyć mocno je eksploatuje, ponieważ korzystam z nich niemal codziennie. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ są one bardzo proste w obsłudze i szczelne (po nałożeniu na głowicę węża nie przeciekały). Można je było również ustawić na różne stopnie nasilenia zamgławiania. Dzięki temu mogłam podlewać w ten sposób nawet delikatne rośliny.