Kwadratowe plafony cieszą się popularnością

Oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów, które poprawiają komfort i nastrój osób przebywających w danym pomieszczeniu. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia oraz jego charakterystyki wymogi co do opraw świetlnych mogą znacząco się różnić. Przykładowo w pomieszczeniach takich jak salon oświetlenie w dużej mierze ma zapewniać dekorację.

Zalety LED-owych źródeł światła

plafon led kwadratowyCzęsto wymagana jest również możliwość sterowania natężeniem co umożliwia ściemnianie lub rozjaśnianie źródła w zależności od potrzeb. W kuchni z kolei wymagana jest przede wszystkim niezawodność oraz odpowiedni stopień ochrony przed wnikaniem wody. W pomieszczeniach takich jak korytarze czy przedpokoje często stosowany jest plafon led kwadratowy, który można instalować natynkowo. Jego zaletą jest przede wszystkim duża skuteczność świetlna oraz naturalna barwa generowanego światła. Tego typu rozwiązania cechują się również dużą trwałością oraz niezawodność. Oprócz tego plafon charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem co jest wymagane w budynkach prywatnych oraz użyteczności publicznej. Warto dodać, że świecenie następuje równomiernie na całej kwadratowej powierzchni co jest wyjątkowo korzystne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych źródeł światła opartych na diodach elektroluminescencyjnych tego typu rozwiązania zapewniają spore oszczędności finansowe. Diody LED bowiem posiadają znacznie lepsze parametry od tradycyjnych źródeł światła.

Podstawową różnicą jest ich efektywność energetyczna, która w przypadku diod LED zapewnia niski pobór mocy przy jednoczesnym zachowaniu wymaganych wartości natężenia oświetlenia. Ważnym parametrem jest również współczynnik oddawania barw, który w przypadku rozwiązań opartych na diodach LED znajduje się na wysokim poziomie. Rozwiązania te są ogólnodostępne zarówno w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, w których oferowane są oprawy świetlne.