Lifting ultradźwiękowy w gabinecie medycyny estetycznej

Lifting wcale nie musi wiązać się z wykorzystaniem metod chirurgicznych, czyli tzw. metod z użyciem skalpela. Obecnie medycyna estetyczna rozwija się w tak szybkim tempie, że oferuje inne nowoczesne rozwiązania. Wśród nich jest np. HIFU lifting. Taki lifting wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków.

Efekt termiczny i mechaniczny w nowoczesnej metodzie ultradźwiękowej

zabieg hifu KatowiceOkazuje się, że ultradźwięki mogą być wykorzystywane nie tylko w metodach wyszczuplających, ale również liftingu. Można powiedzieć, że ta metoda prowadzi do „zagęszczenia” tkanki skórnej. Dzięki temu staje się ona jędrna. Ultradźwięki zaczęto stosować już w latach 40. ubiegłego wieku – już wtedy wiedziano, że ich stosowanie przynosi wiele korzyści. W latach 90. metodę HIFU wykorzystywano w leczeniu nowotworów złośliwych oraz łagodnych. Obecnie metoda ta jest też wykorzystywana z powodzeniem w medycynie estetycznej. Technika jaką jest zabieg hifu Katowice korzysta z precyzyjnego ogniskowania fali ultradźwiękowej. Należy zgromadzić jak najwyższą energię na jak najmniejszym obszarze – chodzi o obszar punktowy. Stąd też wywodzi się skrót HIFU, który pochodzi od angielskich słów: High Intensity Focused Ultrasound. Na obszarze działania zogniskowanej fali ultradźwiękowej dochodzi do ablacji. Tu z kolei powstają dwa konkretne efekty, które mają duże znaczenie w medycynie estetycznej.

Pierwszy z nich to efekt termiczny wynikający z absorbowania fali ultradźwiękowej przez tkankę. Efekt cieplny doprowadza z kolei do koagulowania tkanki. Kolejny efekt to efekt mechaniczny. Tu dochodzi do powstania pęcherzyków gazu w komórkach. Ciśnienie w komórce rośnie tak bardzo, że dochodzi do jej pęknięcia. W ten sposób niszczona jest struktura komórki i można osiągać konkretne efekty i to nie tylko w medycynie estetycznej, ale też innych gałęziach medycyny.