Na czym polega specyfika spotkań b2b?

Jestem przedstawicielem handlowym w korporacji. bardzo lubię swoją pracę, bo jestem kobieta bardzo aktywną i zaangażowaną w swoje obowiązki. Uwielbiam poznawać nowych ludzi i zawsze jestem gotowa do działania. Ostatnio zostałam skierowana na szkolenie i miałam zająć się nowym segmentem klientów. Chodziło o małe firmy, które miały sprzedawać produkty mojej korporacji.

Jak organizuję profesjonalne spotkania b2b?

b2b spotkaniaW mojej pracy kluczowe jest zorganizowanie spotkania. To właśnie podczas poznania się z klientem, wiem jak mogę przedstawić ofertę swojej korporacji. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, bo b2b spotkania potrafią trwać bardzo długo. Muszę się też odpowiednio przygotować merytorycznie, bo każdy klient ma inne wymagania i inne wątpliwości. Dlatego często organizuje spotkania w miejscach ustronnych. Nierzadko jest to jakaś kameralna kawiarnia, gdzie mając dostęp do Internetu, mogę swobodnie porozmawiać z klientem. Dobre spotkania biznesowe to przede wszystkim rozmowa o oczekiwaniach. Moja korporacja posiada konkretne standardy sprzedażowe, których muszę się trzymać. Dlatego podczas prezentacji omawiam najważniejsze podpunkty, a także pytam się o zrozumiałość wszystkich prezentowanych treści. Kluczowe jest dla mnie, by firmy, które są moim nowym segmentem klientów, posiadały sprecyzowane oczekiwania dotyczące produktów. Dlatego też zawsze odpowiednio wcześniej ustalam długość trwania spotkania.

Z wyprzedzeniem informuje o proponowanym czasie, bo jest to zasób,. który dla każdego jest bardzo cenny. Na pewno jest to zawód, który wiąże się z wieloma wyzwaniami. Pozwala jednak na odczuwanie ogromnej satysfakcji, kiedy spotkanie przebiegnie pomyślnie dla dwóch firm. Jak do tej pory, nie byłam na spotkaniu, gdzie nie było wspólnego zadowolenia z omówionych treści.