Na prezent dla dziecka wybraliśmy kocyk minky

Mojemu bratu urodziła się córka. Długo wyczekiwali tego dziecka, dlatego zostało przyjęte w rodzinie z wielką radością. Postanowiliśmy sprawić dziecku prezenty, które będą przydatne w pierwszym roku życia. Zamiast zabawek, zdecydowaliśmy się na praktyczność.

Kupiłam kocyk dla niemowląt

kolorowe kocyki dla niemowląt minkyDługi czas zastanawiałam się nad tym, co powinnam podarować. Nie mogąc podjąć decyzji, postanowiłam przejrzeć ofertę sklepów internetowych, które w asortymencie mają dużo produktów przeznaczonych dla małych dzieci. Zainteresowały mnie zwłaszcza poduszki i kołderki. Przejrzałam ofertę obejmującą kolorowe kocyki dla niemowląt minky. Bardzo mi się spodobały – wyglądają na porządne. Szczerze powiedziawszy nie słyszałam wcześniej o tym materiale – minky, dlatego trochę poczytałam. Jest to polar z włókien poliestrowych, który charakteryzuje się naprawdę dobrymi właściwościami – przede wszystkim jest miękki i przyjemny w dotyku. To bardzo ważne, gdyż dziecko ma przecież wyjątkowo delikatną skórę, a dzięki kocykowi minky unikniemy podrażnień i alergii. Miękkość wynika stąd, że włókna poliestrowe są o wiele cieńsze niż bawełna i wełna. Ponadto minky jest materiałem szybkoschnącym – to również przydatne, jeśli mamy tylko jeden kocyk, a chcemy go wyprać. Zdąży wyschnąć, zanim znowu położymy dziecko do spania. Ważną właściwością jest też elastyczność – dzięki temu można rozciągnąć siłą materiał, jeśli jest taka potrzeba. Niektórzy rodzice mogliby zastanawiać się, czy warto kupować kocyk z minky – czy sprawdzi się on zarówno latem, jak i zimą.

Producenci zapewniają, że jak najbardziej! Zimą materiał daje przyjemne ciepło, które otula ciało dziecka, latem zaś – nie powoduje przegrzania ciała. Z pewnością brat i jego żona ucieszą się z takiego prezentu dla dziecka, zwłaszcza że kocyka minky nie trzeba prasować – to oszczędzi im pracy, której i tak jest dużo przy dziecku.