Najbezpieczniejszy tusz do tworzenia tatuażu

Kilkakrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, w której klient wykazywał objawy uczulenia na zwykłe tusze do wykonywania tatuaży, choć te były całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Okazało się później, iż istnieje grupa osób uczulonych na kilka substancji składowych tuszy do tatuowania, nawet tych z najwyższymi certyfikatami agencji medycznych.

Antyalergiczne tusze do wykonywania tatuaży

bezpieczny tusz do tatuażuBezpieczeństwo zdrowia klientów było dla nas najważniejsze, dlatego też mimo iż klienci z uczuleniami na tusze byli rzadkością, gdyż od początku istnienia naszego zakładu trafiło nam się bodaj trzech, zdecydowaliśmy się zaopatrzyć w tusze, które będą całkowicie antyalergiczne. Jak się okazało, takie tusze jak najbardziej są możliwe do dostania, aczkolwiek pojawiają się w hurtowniach dość rzadko, z racji odmiennego składu i dość zmiennego zapotrzebowania. Jest to bodaj najbardziej bezpieczny tusz do tatuażu, który składa się z substancji całkowicie bezpiecznych dla wszystkich osób, nawet tych posiadających lekkie choroby skórne i niestandardowe uczulenia. Taki tusz może być użyty zarówno do tworzenia konturów jak i wypełniania, i nadaje się do większości technik tatuowania oraz urządzeń do wykonywania tatuaży. Dostępny jest jednak w dość podstawowej gamie kolorów, dlatego też zaleca się mieszanie tuszy ze sobą w celu stworzenia wybranego koloru o najbardziej pożądanej intensywności.

Nie są to tusze szczególnie drogie, aczkolwiek z racji składu bywają droższe niż standardowe, najpopularniejsze rodzaje tuszy, choć zdarza się iż klienci sami proponują dopłatę za użycie takich tuszy, więc ich zakup zwraca się dość szybko. Samo wykonywanie tatuaży takimi tuszami jest postrzegane bardzo pozytywnie przez entuzjastów tatuażu, a zakład je stosujący często bywa bardziej rekomendowany.