Najlepsze łoże na świecie

Jestem tapicerem z wieloletnim doświadczeniem i nie raz do naszego warsztatu meblarskiego trafiało „ekscentryczne zlecenie” – na przykład łoże zrobione całkowicie z drewnianych palet, lub kanapa wykonana z tapicerki samochodowej. Jednak nigdy, ale to przenigdy wcześniej nie dostaliśmy do ręki siedmiu tysięcy i polecenia „zaskoczcie nas”.

Tapicerowanie jedynego w swoim rodzaju łoża

małe narożniki pokojoweNawet nie wiedzieliśmy, od czego zacząć – od wyboru materiałów, od kosztorysu? Dlatego usiedliśmy i pomyśleliśmy. Musiało być to coś wyjątkowego, dlatego sięgnęliśmy do książek historycznych. W końcu nie ma lepszej inspiracji, niż prawdziwe łoże królewskie. Postawiliśmy na lite drewno czarnego dębu, gdyż jest to niesamowity, a jednocześnie bardzo wdzięczny materiał. Zdecydowaliśmy też na wysokie wezgłowie i brak odgrodzenia na nogi – w końcu nie znaliśmy wzrostu osób, które miały z łoża korzystać. Jako że byłem mistrzem tapicerowania, to ustaliliśmy, że moja praca będzie lepsza niż zwykły materac. Wybrałem materiał przypominający aksamit, którym obiłem czarny dąb. Materac i poduszki również zostały obite tym materiałem – było to prawdziwe łoże tapicerowane. Kłóciliśmy się co do baldachimu, lecz uznaliśmy, że będzie to nie tylko przesada, ale i bezguście. Całe łoże było niesamowite – prawdziwe dzieło sztuki. Czarny dąb idealnie komponował się z perłowym kolorem wykonanej przeze mnie tapicerki, dodatkowo podkreślane przez wyjątkowe zdobienia umieszczone na drewnie.

Nie muszę chyba mówić, że nasi zleceniodawcy byli pod dużym wrażeniem. Podejrzewali oszałamiający efekt, ale i tak przekroczyliśmy wszelkie oczekiwania. Łoże zostało dostarczone do ich rezydencji i tam już zapewne zostało. Mam nadzieję, że naszym dziełem sztuki nacieszą się jeszcze wnuki ich wnuków. 

Sprawdź www.pegazmeble.pl ofertę