Najlepsze pieluchy bambusowe

Każda przyszła mama chce się jak najlepiej przygotować do nowej roli, dlatego jeszcze przed porodem kompletuje wyprawkę dla malucha. Wszystkie potrzebne produkty kupimy w sklepach z artykułami dla niemowląt, których jest sporo w internecie.

Jak wykorzystać pieluchę bambusową?

pieluchy bambusowe cenaChcąc się kierować wyłącznie listą produktów potrzebnych przy małym dziecku, z pewnością kupilibyśmy sporo niepotrzebnych artykułów. Aby tego uniknąć, znacznie lepiej jest wybierać jedynie niezbędne i praktyczne produkty, które będzie można wykorzystywać niemalże każdego dnia i ułatwią nam opiekę nad maluchem. Na pewno będą potrzebne ubranka, butelki, pościel czy wózek. Jednak ciężko się obejść bez pieluszek wielorazowych. Najpopularniejsze są tetrowe, bo mają uniwersalne zastosowanie i kosztują zaledwie kilka złotych. Jednak najlepszej jakości są pieluchy bambusowe cena ich jest znacznie wyższa, ale również jakość. Bambus jest wyjątkową tkaniną, ponieważ posiada naturalne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Ponadto pieluszki bambusowe świetnie chronią przez promieniowaniem słonecznym, gdyż mają naturalne filtry UV. Zatem taka pieluszka doskonale się sprawdzi jako okrycie malucha na spacerach w słoneczne dni. Pieluszki bambusowe można wykorzystywać jako cienki i chłonny ręcznik, ponieważ znacznie lepiej chłonie wilgoć niż bawełna i są bardzo przyjemne w dotyku nawet po wielu praniach w wysokich temperaturach. W pieluchę można malucha spowijać, przykrywać w łóżeczku lub wózku albo stosować jako prześcieradło.

Jak widać pieluszki bambusowe mają dość szerokie zastosowanie i z pewnością warto choć taką jedną mieć przy małym dziecku. Jednak należy szukać jedynie oryginalnych pieluch z naturalnego bambusa, ponieważ tylko takie gwarantują opisane właściwości.