Naprawa samochodowych klimatyzacji

Nikt z nas nie wyobraża sobie pracy bez klimatyzacji w samochodzie, zwłaszcza postojowej. Samochody nagrzewają się bowiem błyskawicznie w wysokich temperaturach jakie teraz są nagminne latem, a to może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Klimatyzacja na postoju pozwala na uniknięcie zdecydowanie wielu problemów z nagrzewaniem się samochodu.

Fachowa naprawa postojowej klimatyzacji samochodowej

serwis klimatyzacji postojowychOznacza to niestety iż owe klimatyzacje narażone są na największe przeciążenia, a tym samym nawet najbardziej polecane urządzenia stają się dość awaryjne. Nieprawidłową pracę klimatyzacji można na szczęście zauważyć od razu, i natychmiast po podejrzeniu najmniejszej awarii oddać samochód na przegląd serwisowy. Serwis klimatyzacji postojowych wykonują obecnie wszystkie warsztaty samochodowe, które mają ofertę szerszą niż tylko najbardziej podstawowe usługi. Najczęściej wymagana jest wymiana przewodów oraz ich doszczelnienie, gdyż wysoka temperatura powoduje uszkodzenia uszczelek oraz przegrzanie mechanizmów klimatyzatora do tego stopnia iż przestają one działać całkowicie. Drugim najczęstszym problemem z postojowymi klimatyzacjami jest zagrzybienie przewodów wewnętrznych. Grzyby mogą pojawić się praktycznie w dowolnym momencie, gdyż zimne, wilgotne i ciemne środowisko wewnątrz przewodów jest idealne do rozwoju wszelkiego rodzaju mikroorganizmów i grzybów.

Stanowią one bardzo realne zagrożenie dla zdrowia kierowców, toteż odgrzybianie postojowych klimatyzacji jest równie często przeprowadzanym zabiegiem co ich naprawa z racji przeciążenia. Obydwie czynności nie są szczególnie trudne do wykonania dla wprawnych serwisantów, toteż najczęściej zajmują co najwyżej kilka godzin pracy i to wyłącznie w najbardziej poważnych przypadkach.