Narożnik pasa transportowego i inne elementy

Wiele lat zastanawiałem się co chcę robić w życiu. Wiadomą sprawą jest, że chłopcy mają różne marzenia. Jeden chciałby zostać strażakiem i dąży do tego, aby przez całe swoje dorosłe lata gasić pożary. Ja od zawsze marzyłem o tym, żeby prowadzić duże pojazdy.

Kierowca musi posiadać narożnik pasa transportowego

narożnik pasa transportowegoWydawało się, że zrobienie prawa jazdy na taką kategorię, aby móc jeździć samochodem ciężarowym to tylko kwestia czasu. Kiedy tylko skończyłem osiemnaście lat postanowiłem, że pójdę do pracy dorobić sobie trochę pieniędzy by mieć za co opłacić mój wymarzony kurs. Teraz mogę powiedzieć o sobie, że jestem kierowcą samochodów ciężarowych już od dziesięciu lat. Na wyposażeniu mojego samochodu muszę mieć pasy transportowe. Wiadomą sprawą jest, że towary przewozi się różne, a wszystko musi być dobrze zabezpieczone. Muszę mieć także niezbędne wyposażenie ADR do przewozu niebezpiecznych towarów. To ważne, ponieważ w przypadku kontroli drogowej a braku na przykład gaśnicy czy rękawic można dostać potężny mandat. Policja jest bardzo wyczulona na bezpieczeństwo i higienę pracy. Zawsze muszę mieć także w schowku na zapas papier do tachografu. Służby także weryfikują i sprawdzają szybkość oraz czas pracy kierowcy. Jak się okazuje nie można pracować za długo, przepisy są także restrykcyjne a mandaty bardzo wysokie. Każdy kierowca musi mieć także narożnik pasa transportowego, zwłaszcza gdy obsługuje klienta premium. Taki przedsiębiorca dopłaca dodatkowe pieniądze, aby towar był jak najlepiej zabezpieczony.

Niektórych to przerasta i nie radzą sobie zbyt długo jako kierowcy. Patrzą tylko, aby na naczepie znajdowała się mata antypoślizgowa, by nie zrobić sobie krzywdy. Oczywiście, bezpieczeństwo jest bardzo ważne, jednak trzeba też patrzeć na pracę, jaką ma się do wykonania. Nie jest to łatwy kawałek chleba.