Naturalne kosmetyki robione ręcznie

Naturalne kosmetyki są przyszłością branży. Niestety drogeryjne marki obniżają standardy, a ich produkty z roku na rok, tracą klientów. To stworzyło okazję do ofensywy małym manufakturom, których produkty cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Kosmetyk wytwarzany ręcznie – lepszy czy gorszy?

kosmetyki ręcznie robioneWiadomo, że produkcja na szeroką skalę opłaca się bardziej. Jednak zbyt często idzie w parze ze spadkiem jakości. Tak samo jest w przypadku kosmetyków. Jesteśmy nimi zalani, a w każdej drogerii czekają na nas dziesiątki produktów w obniżonych cenach. To nie przypadek, po prostu producenci muszą sprzedawać swoje nadwyżki towaru, z czego skwapliwie korzystają głównie sieciowe drogerie. Natomiast kosmetyki ręcznie robione stoją po drugiej stronie barykady. Często są dziełem domowych manufaktur, które sprzedają swoje wyroby na małą skalę, głównie przez internet. Jednak zainteresowanie takimi kosmetykami systematycznie rośnie. Zatem jest szansa, że w niedługim czasie staną się konkurencją dla kosmetyków drogeryjnych, które pełne są parabenów i innych, zbędnych, chemicznych dodatków. Kosmetyki robione ręcznie nie zawierają żadnych sztucznych dodatków i są w stu procentach bezpieczne i hipoalergiczne. Ich cena zazwyczaj jest wyższa, jednak nie powinno nas to dziwić. Produkcja nie odbywa się na masową skalę, przy użyciu fabrycznych maszyn, a przy pomocy rąk i własnego nakładu finansowego. Jednak nie są to różnice, które nasz portfel znacząco by odczuł, to z reguły kwestia kilku złotych, za które otrzymujemy produkt pełnowartościowy, z najlepszych składników.

Kosmetyki robione ręcznie są zdecydowanie lepsze jakościowo od drogeryjnych. Są całkowicie naturalne, a do ich produkcji używa się wyłącznie starych, sprawdzonych receptur. Często są one zapożyczone od naszych babć lub mam, które musiały robić je na własną rękę.