Niedrogi wózek spacerowy

Kiedy rodzi się dziecko, to jego mama najczęściej ma już skompletowaną wyprawkę dla niego. Są to wszystkie najważniejsze produkty, które będą potrzebne w czasie pierwszych miesięcy lub nawet lat. Można wszystko kupić naraz lub rozłożyć w czasie.

Kiedy kupić wózek spacerowy?

wózki dziecięce spacerowe tanieSkompletowanie wyprawki dla dziecka jest kosztowną inwestycją, którą musi ponieść każdy rodzic. Jednak jej koszt można podzielić na kilka części, żeby nie musieć jednocześnie wydawać dużo pieniędzy. Przeważnie pierwszym produktem, o jakim myślą rodzice jest wózek dla dziecka. To w nim będzie ono spędzało każdy spacer przez pierwsze lata życia. Najpierw jest to gondola z płaskim dnem, a potem można ją zamienić na spacerówkę, którą można kupić, kiedy maluch nauczy się samodzielnie siedzieć. Wózki dziecięce spacerowe tanie kupimy w większości sklepów internetowych z artykułami dla niemowląt. Dzielą się one na klasyczne modele do użytku w mieście, sportowe dla aktywnych rodziców i popularne parasolki, które są lekkie i minimalistyczne. Wózek dla dziecka od momentu kiedy zacznie siedzieć, jest niezbędny, choć czasem bywa, że maluch więcej czasu spędzą poza nim, kiedy nauczy się już chodzić. Jednak nadal służy mu on do odpoczynku czy drzemki w trakcie spaceru. Spacerówki są wyposażone w pojemne koszyki po siedziskiem, do których można schować zakupy, mają regulowaną rączkę do prowadzenia, siedzisko z funkcją ustawiania kąta nachylenie czy z płynnie regulowaną budką. Najczęściej są wybierane przez rodziców lekkie spacerówki.

Nie ma jednego, uniwersalnego modelu wózka spacerowego, ponieważ rodzice mają odmienne wymagania. Dla jednych liczy się mała waga, niewielkie rozmiary czy szerokie siedzisk. Na pewno przy wyborze najważniejsze jest bezpieczeństwo i praktyczne zastosowanie.