Niezawodne suwaki z metalu

Normalnie nie przywiązuję się do rzeczy materialnych, nigdy nie miałam problemu z robieniem porządków w szafie. Często oddawałam znajomym jeszcze dobre rzeczy, a sobie kupowałam nowe, żeby być ma bieżąco z najnowszymi trendami mody.

Najlepsze zamki błyskawiczne

suwaki metaloweJednak po śmierci mojej mamy, kilka zim przechodziłam w długich zamszowych kozakach, które dostałam od niej na urodziny. Był to jej ostatni prezent dla mnie i kiedy miałam je na nogach, miałam takie poczucie, że nade mną czuwa, wręcz czułam jej obecność. Nosiłam te kozaki, mimo że już dawno wyszły z mody. Nawet specjalnie kupowałam kurtki i płaszcze, żeby do nich pasowały. Bardzo o nie dbałam, codziennie czyściłam je z soli, którą posypywane są chodniki w zimie, a także pokrywałam je od jakiegoś czasu pszczelim woskiem. Mimo to podeszwy już się lekko starły i było widać na ich powierzchni pierwsze oznaki zużycia. Nie przeszkadzało mi to nadal ich nosić, aż do jednego feralnego dnia. Zakładałam buty w pośpiechu i w jednym z nich urwałam uchwyt suwaka. Byłam załamana, przez moją nieuwagę zniszczyłam swoje ukochane buty. Tego dnia musiałam wyjść w moich jesiennych botkach, na szczęście było wtedy ciepło. Kupiłam nową parę butów, ale nie mogłam pozbyć się starej. Pewnego dnia, odwiedzili mnie znajomi. Byli bardzo zdziwieni, że mam nowe buty. Kiedy opowiedziałam im, co mi się przytrafiło, mój przyjaciel Antek zaproponował, że może pomóc mi je naprawić. Po oględzinach powiedział, że wszyje solidne suwaki metalowe, które przetrwają moje najmocniejsze szarpnięcia.

Przyjaciel dał mi nadzieję, na odzyskanie mojej najbardziej wartościowej pamiątki. Spisał się świetnie, metalowy zamek błyskawiczny w kolorze złota idealnie pasował do ciemnobrązowej skóry. W podziękowaniu za tę przysługę ugotowałam dla niego obiad a nawet zrobiłam deser.