Nowe meble miejskie w moim mieście

Jakiś czas temu w moim rodzinnym mieście wiele rzeczy się zmieniło. Odremontowano kilka kamienic w centrum, naprawiono chodniki i drogi, a także zainwestowano w nowe meble miejskie, takie jak ławki na przystankach czy kosze na śmieci.

Wpływ nowych mebli miejskich na mieszkańców

meble parkoweDawniej ławki miejskie były całe porysowane i nikt zbytnio o nie nie dbał, ale teraz wszystko się zmieniło – ławki są duże, wygodne i bardzo estetyczne, tak, że chętniej się na nich siada. Wszystkie meble parkowe wymieniono w ciągu dwóch lat, więc po starych ławkach, w których często brakowało kilku desek, nie został już ani ślad. Znajomi powiedzieli mi ostatnio, że wymieniono nawet stojaki na rowery, które znajdowały się pod szkołami i sklepami, gdyż niejednokrotnie były już zardzewiałe. Teraz są nowe, mają ciekawsze kształty i nie odstraszają już swoim wyglądem. Uznałam, że musiałam widzieć już wszystkie zmiany, ale ominęła mnie najbardziej zauważalna z nich – zamówiono nowe meble do galerii handlowych w naszym mieście. Musiał to być totalny przypadek, że wszystkie te zmiany stały się przeciągu pięciu lat, ale byłam niezwykle zdziwiona odwiedzając swoje rodzinne miasto po takim czasie. Wyglądało znacznie lepiej, było takie schludne i zadbane. Wszystkie obiekty publiczne wydawały się bardziej przyjazne, aż z tego zachwytu zrobiłam sobie krótką przechadzkę do parku, aby nacieszyć swoje oczy widokiem odnowionych mebli. Wszystkie kryły się w cieniu drzew, ławki były w większości zajęte przez rodziców, którzy pilnowali swoich dzieci bawiących się na pobliskim placu zabaw.

Usiadłam nieopodal i podziwiałam tę scenerię. Byłam pod wrażeniem, jak bardzo nowe wyposażenie obiektów publicznych może zmienić atmosferę rozciągającą się wokół nich. Dawniej nie przepadałam za tym parkiem, a dziś bardzo przyjemnie spędziłam w nim czas.

Więcej informacji na stronie http://astrini-design.pl