Nowoczesne magazynki do pistoletu

Pistolety Glocka są tak samo rozpowszechnione jak i magazynki polimerowe, produkowane przez firmę Magpul. Ta ostatnia wypuściła więc niedawno serię magazynków do pistoletów, wzorowaną na magazynkach do broni długiej, posiadających wszystkie zalety za które cenione są duże magazynki polimerowe.

Magazynki do pistoletów Glock produkcji Magpula

magazynek magpul glockMagpul znany jest przede wszystkim z niesamowicie innowacyjnego systemu uchwytów do magazynków, oraz z doskonałej jakości magazynków polimerowych do długiej broni. Najnowszy magazynek Magpul Glock do nabojów 9mm ma wszystkie zalety, jakie posiadają duże magazynki polimerowe do karabinów. Jest on lżejszy niż standardowe magazynki pistoletowe, ma przezroczyste okna, dzięki którym strzelec może sprawdzać stan magazynka w trakcie działań, oraz mają owe uchwyty, dzięki którym są rozpoznawalne natychmiast jako twór Magpula. Większość posiadaczy pistoletów Glocka, zwłaszcza mniejszych i lżejszych modeli natychmiast doceniło zalety magazynków polimerowych, i wymieniło przynajmniej część posiadanych magazynków na właśnie tego rodzaju nowe wyposażenie. W zależności od pojemności owe magazynki mogą mieć bardzo różną pojemność, choć nadal są utrzymane w standardzie Glocka, i są niejako odpowiednikami zwykłych, stalowych magazynków pistoletowych.

Kilka magazynków ma jednak ułatwienia dla operatorów, takie jak oznaczenia, dzięki którym można rozpoznać rodzaj magazynka w ładownicy natychmiast, lub też możliwość ograniczenia pojemności amunicji, przede wszystkim przydatną podczas szkolenia nowych strzelców. Magazynki te dostępne są zazwyczaj na zamówienie prosto od Magpula, i mogą być kupione w kilku różnych wersjach i wariantach kolorystycznych. Nie są o wiele droższe niż standardowe magazynki do pistoletów Glocka.