Nowoczesny odkurzacz do zadań zawodowych

Prace przy wykończeniu pomieszczeń bywają najbardziej niewygodnymi zadaniami jakimi się zajmujemy. Pył ze szlifowanego gipsu najczęściej jest źródłem owego dyskomfortu, a maski przeciwpyłowe są wtedy obowiązkowym elementem wyposażenia w dowolnym momencie. Niestety, nie wszędzie sprawdzają się równie dobrze.

Odkurzacz przemysłowy z bębnem wodnym

odkurzacz przemysłowy do pyłu gipsowegoNiektórzy koledzy często wspominali iż nawet w masce przeciwpyłowej i okularach, pył z gipsu przedostaje się pod sprzęt ochronny lub też jest przepuszczany przez filtry. Na taki mankament jest mnóstwo rozwiązań, a bodaj najprostszym, o którym mówią pracownicy wykończeniowi jest zwykłe otwieranie okna. Nam jednak nie wystarczyło takie rozwiązanie, toteż w końcu wyposażyliśmy załogę w odkurzacz przemysłowy do pyłu gipsowego, posiadający bęben wodny. Jak większość przemysłowych wariantów odkurzaczy, nasze urządzenie ma ogromny ciąg, na tyle silny by całkowicie usuwać z powietrza drobny pył po tarciu gipsu. Aby zapobiegać ponownemu pyleniu, pył jest osadzany w zbiorniku wodnym, jaki zastępuje normalny zbiornik odkurzacza, a dzięki temu całkowicie uniemożliwia powstawanie chmur pyłu, które często i tak są obecne w miejscach pracy, mimo użycia normalnych odkurzaczy. Ciąg odkurzacza jest tak silny, iż zaleca się zachowanie najwyższego poziomu ostrożności podczas jego używania, by nie doprowadzić do urazów, które w tym wypadku są jak najbardziej możliwe.

Z racji iż jest to urządzenie o przemysłowym zastosowaniu, wyposażenie i wielkość zostały przystosowane odpowiednio. Końcówki odkurzacza przystosowane są do wyciągania pyłu, kurzu i odpadu pobudowlanego z niedostępnych miejsc lub nawet z powietrza, a pojemny bęben umożliwia czyszczenie znacznej powierzchni przed koniecznością jego opróżnienia.