Obozy tenisowe dla dzieci

Prawie każdy gdzieś sobie dorabia po pracy. Ale może zacznę od tego, że pracuję w szkole i po tej pracy dorabiam sobie jako wychowawca kolonii, często zabieramy dzieci na różne wyjazdy. Wyjazdy te zazwyczaj są podczas wakacji, latem, kiedy jest dość ciepło. Organizujemy różne półkolonie dla dzieci z miasta i okolic.

Jak zorganizować obozy tenisowe?

obozy tenisoweNa szczęście w Krakowie można takie obozy tenisowe zorganizować. Wystarczy trochę pomysłowości. Często zabieramy dzieci do leśniczówki i tam organizujemy różne zabawy, zawody i wiele innych rzeczy. Ale ostatnio rodzice chcieli, aby podczas tych obozów, czy półkolonii dzieci się czegoś nauczyły. Ja i moi koledzy musieliśmy wymyślić coś co dzieci będą mogły się nauczyć poprzez zabawę. Do głowy przyszedł na jeden pomysł, czyli tenis. W naszym mieście działa taki jeden klub, w którym organizowane są przeróżne zabawy dla dzieci, wykorzystując do tego dany sport. Mam tu na myśli tenis dla dzieci. Rodzice byli bardzo zadowoleni z tego pomysłu, zwłaszcza, że klub oferuje lekcje tenisa za darmo. Trzeba zaznaczyć, że w naszej grupie są różne dzieci z różną sytuacją rodzinną. Nie każdego rodzica stać na tego typu lekcje. Dzieci mogły się nauczyć grać w tenisa, a przy okazji mogły się przy tym bardzo dobrze bawić. Oprócz tych lekcji mogliśmy korzystać z innych obiektów, znajdujących się na obiekcie. Dzieci nie chciały stamtąd wychodzić, ale trudno im się nie dziwić.

Zorganizowaliśmy też dla nich dwa obozy tenisowe, gdzie pojechaliśmy na drugi koniec kraju. Jest tam duży ośrodek dla dzieci, gdzie jest mnóstwo ciekawych atrakcji. Dzieci mogę się bawić do woli oraz grać w tenis, istnieje też tam możliwość noclegu. Ale za taki wyjazd rodzice muszą już zapłacić. Dla tych co nie stać na taki wyjazd to zorganizowaliśmy środki z gminy.