Od czego zależy kolor prześcieradła w hotelu?

 

Dużo podróżuję, a co za tym idzie, często sypiam poza domem – w hotelach, pensjonatach, schroniskach. Jako człowiek ciekawy każdego detalu, zainteresowałam się ostatnio kolorem stosowanych w takich miejscach pościeli. Bo w sumie dlaczego właściwie najczęściej jest ona w kolorze białym?

Biel prześcieradła świadczy o czystości hotelu

prześcieradła hoteloweKiedy widzimy śnieżnobiałą pościel, mimowolnie kojarzymy ją z czystością i świeżością. Dlatego właśnie między innymi specjalne prześcieradła hotelowe najczęściej są w tym kolorze. Biel materiału pozwala też na stosowanie takich metod jak chlorowanie i krochmalenie, co jeszcze bardziej zwiększa poczucie czystości pokoju u klienta, a przy okazji ułatwia hotelowi pracę. Oczywiście zdarza się, że hotele stosują inne kolory prześcieradeł, ale jest to niezwykle rzadkie. Przykładem zastosowania innych kolorów pościeli są na przykład  obiekty stylizowane, tematyczne. Prześcieradła wtedy mogą mieć motywy kwiatowe lub zdobienia. W przypadku bardzo drogich apartamentów zdarza się nawet używanie pościeli w kolorze granatu lub bordowym. Te ciemne kolory kojarzą się z bogactwem i przepychem i sprawiają, że klienci mają poczucie, że wnętrze jest ekskluzywne i warte swojej ceny. Kolorowe prześcieradła są trudniejsze w użyciu o tyle, że należy dopasować je do reszty pościeli. W przypadku białego materiału zwykle nie stanowi to problemu, można bowiem zazwyczaj dowolnie mieszać prześcieradła nawet różnych producentów.

Pozornie tak błahy temat jak prześcieradła w hotelach, można całkiem nieźle zgłębić. Teraz, jak kolejny raz będę nocować w jakimś hotelu, będę nie tylko zwracać uwagę na kolor prześcieradła, ale także na odcień bieli lub może, mam nadzieję, uda mi się znaleźć kiedyś obiekt, w którym pościel będzie jakiegoś innego koloru.